Wpis z mikrobloga

Ogrzewanie dyżurne domu w górach (czyli gdy mnie nie ma) - chodzi o utrzymanie temperatury idealnie ok. 10 stopni w pomieszczeniach.
Domek w górach, ocieplony watą pomiędzy warstwami pustaka, fundamenty ocieplone. Domek ma c.o. na piec węgiel/drzwo, ale potrzebuję coś co będzie działało bezpiecznie gdy mnie nie będzie w domu. Czyli domyślnie wychodzi ogrzewanie elektryczne. Tylko pytanie jakie? Nie mam za bardzo pomysłu jak to policzyć, obliczyć, ile to może pi razy drzwi kosztować (jeżeli chodzi o zakup i eksploatację). Ktoś mądry coś podpowie?

#budujzwykopem #budujzchaferem #budownictwo #budowadomu #budowa #budowlanka #remontujzwykopem #remont
  • 22
@johnlocke-89: Żeby tam było komfortowo przebywać, musiałbyś zainstalować klimatyzator w każdym pomieszczeniu, którego będziesz używał. Moduł zewnętrzny może być jeden, ale to masz co najmniej 5 jednostek wewnętrznych (2 sypialnie, salon i kuchnia, dwie łazienki). Nawet chińskie to co najmniej 1200zł/szt. Z modułem zewnętrznym i instalacją szacuję, że co najmniej 13-14k PLN netto. To jest cena pompy powietrze-woda LG, której instalacja to z tysiak, może 1500zł, w zależności od tego, jak