Wpis z mikrobloga

Dziewczyny, a czy miałyście jakieś wiarygodne źródło, które mówi co jest potrzebne, jakościowo dobre, fajne i przydatne z rzeczy do wyprawki/pokoju/itp. dla dziecka? Jakieś sprawdzone sklepy internetowe, wyszukiwarki, blogi, recenzje? Nie chciałabym zwariować od śliczności, tylko podejść do tego jakoś sensownie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#ciaza #dzieci
  • 38
@kotazzaplota większość rzeczy wychodzi w praniu. Ja podeszłam minimalistycznie a i tak wyszło że nakupowalam za dużo bo, np. leżaczek Bujaczek bez którego moja szwagierka żyć nie mogła zupełnie mi sie nie przydał, karuzela na łóżeczko też u mnie nie zdała egzaminu, podobnie jak najbardziej polecany i bezpieczny śpiworek do spania (w córkę wstępował sam szatan jak próbowałam ja w nim usypiać :P), pluszaki z kołysankami też bez sensu (bawi się nimi
@kotazzaplota: ja szukałam informacji na forach, nawet tutaj był taki wpis, jakieś pół roku temu, gdzie dużo ludzi mówiło, co u nich się sprawdzilo (wpisz w Google wyprawka dla noworodka wykop).

Prawda jest taka, że każdemu sprawdza się coś innego. Ja np. po dwóch tygodniach zamawiałam 'na gwałt' przewijak na łóżeczko i wannę że stojakiem, ale u niektórych byłyby niepotrzebne. Tak naprawdę warto z niektórymi rzeczami poczekać i w pierwszych dwóch
@kotazzaplota: - 5 bawełnianych śpioszków, najlepiej na zatrzaski w kroku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie;
- 5 koszulek bawełnianych lub body;
- 5 bawełnianych kaftaników;
- 4 pajacyki;
- 2 pary skarpetek bawełnianych lub buciki bawełniane;
- 2 sweterki, spodenki;
- Czapeczka na dwór, grubość czapeczki zależy od pory roku;
- Kombinezon zimowy, jednoczęściowy.
Do kąpieli i higieny będziesz potrzebowała następujące rzeczy:
- 2 ręczniki kąpielowe z
@CarycaMokregoSniegu: jeśli tylko znajdziesz chwilę byłabym super wdzięczna, chciałabym się jak najbardziej przygotować przed, ale pewnie dziecko i tak wszystko zweryfikuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) póki co wycieczki po sklepach internetowych uświadamiają mi tylko, jak bardzo nie ogarniam branży dzieciowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kotazzaplota może mi się coś jeszcze przypomni :) z ciuchów - na noworodka rozpinane z każdej strony bo przekładanie przez głowę to koszmar jak nie masz doświadczenia :P u mnie najbardziej zdały egzamin pajace, body +polspiochy. Szczerze to ani razu nie użyłam kaftanikow, bluzek, butów niechodkow. Aaaa i pachnące woreczki na pieluchy z Rossmana xD nie kupuj chemicznych chusteczek, są takie z 99% wody (waterwipes, Pampers aqua pure, i z rosmanowskie babydream).
@kotazzaplota a kiedy masz termin? Ja byłam tak zalatana, że zaczęłam ogarniać chyba w 6 czy 7 miesiącu :P musisz mieć rzeczy najważniejsze, a resztę serio dokupisz. Ważne żeby dziecko miało, mamę obok, co jeść, mieć ubranie, w co robić kupę i gdzie spać. Resztą przez pierwsze 2 miesiące lata mu koło tyłka :)
Aaaa i pachnące woreczki na pieluchy z Rossmana xD nie kupuj chemicznych chusteczek, są takie z 99% wody (waterwipes, Pampers aqua pure, i z rosmanowskie babydream


@agataen: @kotazzaplota: tu to ja polece w ogole waciki kosmetyczne i wode ciepla, dziecku przyjemniej i zdrowiej. I tutac kupwoac zwykle duze, jak do demakijazu, lepsza cena. W biedrze/auchan sa najtansze i dobre.

Z ciuszkow to dla noworodka ja polecam wylacznie pajace. I to
@kotazzaplota: moja lista do kompletowania:
Wyprawka dla noworodka

1. Wózek
2. Torba do wózka
3. Fotelik z bazą lub bez (adaptery do fotelika)
4. Kosz mojżesza + materac
5. Przewijak
6. Komoda
7. Fotel do karmienia
8. Lampka nocna
9. Wanienka (ze stelażem)
10. Poduszka do karmienia (rogal)
11. Laktator, butelka, woreczki do mrożenia pokarmu
12. Kosz na pieluchy
13. Organizer na pieluchy i przybory toaletowe

Tekstylia:
14. Rożek
15. Kocyki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotazzaplota: przemywanie, i ponoć do nosa kilka kropli też działa ale tego nie próbowałam. Nasz dobrze znosi sól morską do nosa i potem odciąganie aspiratorem na odkurzacz więc nie kombinowałam. W ogóle aspirator do odkurzacza polecam, byłam sceptyczna ale przynosi mega ulgę dziecku z katarem - gruszki się nie sprawdziły - miałam pół godziny płaczącego dziecka na jeden odessany smark. Aspiratorem po sekundzie na każdą dziurkę i dziecko zadowolone :D