Wpis z mikrobloga

Byłem w salonie z zapytaniem o używki na nowy model (premiera 2019). Jak się dowiedziałem mogę z miejsca liczyć na rabat 25% ceny katalogowej na półroczne auto z przebiegiem ~8k.
Co to są za auta? Dostałem tylko odpowiedź że to polskie auta z centrali, podobno nie demonstracyjne.

#bmw #samochody
  • 22
@DonPablito: rejestracja WY? Podaj info co za auto.
Na BMW swoją drogą jak spojrzałem teraz to 20%-30% przewija się u mnie (mówimy o fabrycznie nowych egzemplarzach stojących na stocku w Polsce).
@DonPablito na głównej masz w nowe auta wejdź i tam są obniżki dla różnych tam modelowych. Bazowe w automacie są za jakieś 200k. Dodatkwo poszczególni dilerzy mają u siebie nie wymienione na stronie. Kupisz spokojnie z bazowym 160 koni w automacie za 140-150k , bo kolega zamówił. Na stronie audi masz bardziej dopchane za 160k. I tak mega cena. Obserwuje gdzieś od roku promocje na auta i to jest najlepsze co widziałem
@hikari92
Nowa 3 320dxD nieźle doposażona do 250k. Po pierwszym rabacie 185 auto z centrali z przebiegiem do 10k tyle pamiętam o tym aucie.

Ale to tylko przykład nie uparłem się na ten silnik, a z tego co czytałem to bardzo chwalą 330i a xDrive jest dosyć awaryjny.
@DonPablito: w zalezności od modelu - bmw daje od 20 do 30% na nówki

tak więc szukają jelenia. Pamietaj że takie auto z przebiegiem gorzej sie liczy np w leasingu. Przez co cała zniżka idzie psu w dupę. No chyba że płacisz gotówką to jeszcze ma jakiś sens - pytanie kto płaci gotówką za auto?
@Piratez

No leasing na #!$%@? warunkach ale decydowalbym się na wykup 1% wtedy nie jest tak źle bo i tak auto u mnie zostanie więc nie obchodzi ich czy był przebieg. Comfort lease nie ma startu do Audi, raty zawsze będą wyższe.

Na g20 nie ma szans na więcej niż 20% i to po dobrym doposażeniu na którym mają najwięcej marży. Nowy model z tego roku.
@Piratez myślałem ale koniec końców finansowo nie wychodzi tak korzystnie jak w audi rata 1.6% vs 1% Audi. Jeśli mówisz o leasingu bez wykupu. A z tego co się orientuje to na stronach typu masterlease za kiepsko wyposażone nowe trójki rata jest bliska tej przy wykupie 1%: 3k brutto vs 4k brutto.

Ma to sens jeśli chcesz zmieniać auto co 2 lata. Ja myślę raczej o 4-5 latach. Wtedy wynajem nie ma
@DonPablito: Audi Perfect Lease jest liczony od wartości katalogowej samochodu. Czyli, 200 tysięcy brutto daje ratę 2 koła netto miesięcznie, przy założeniu że jest to tak naprawdę najem długoterminowy z wykupem 43 czy tam 47% (nie pamiętam w tej chwili). Więc bardziej się opłaca wziąć takie A6 katalog 200 tysięcy, na warunkach rabatowych gdzie cena zejdzie gdzieś tak do okolic 140 tysięcy brutto.

Inna sprawa - APL jest genialny jeśli ktoś
źródło: comment_SoCEkwnODKbxTE6ktX1nKZV2csv9FfhT.jpg
@Piratez
no tu wychodzi mega tanio w tym linku od ciebie, teoretycznie seria 3 powinna być jeszcze min. 15% tańsza, nie widziałem tam oferty ale obstawiam 1600 netto, haczyk pewnie jest w opłatach za km i dużo droższym ubezpieczeniu.

Tak jak myślałem jest całkiem spoko jeśli chcesz auto na 2-3 lata. Jeśli nie zależy żeby jeździć nowką atutem to jednak leasing i wykup 1%przebije to.

Ale jeszcze sobie to dokładnie podliczę bo
@DonPablito: haczyk jest w rabacie - wartość rezydualna jest liczona od wartości w cenniku a nie od faktycznej ceny zakupy po rabacie. Im większy rabat tym mniejsza cena wynajmu. Dlatego tak dobrze się liczą auta premium a tak słabo zwykle.