Wpis z mikrobloga

Jakie jest najtańsze sensowne chłodzenie wodne karty graficznej z wymienialnym chłodziwem? I czy takie chłodzenia jakoś szybko się zużywają? Chciałbym kupić takie coś teraz do rx580 który #!$%@? mi 85 stopni ale żeby wytrzymało kilka lat bo w następnym roku #!$%@? tego rxa do śmieci i kupię coś lepszego

#pc #pcmasterrace
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koldox: musisz podejsc do tego id dupy strony tzn.
Ustawiasz recznie obroty wentylatorów na stałe na takim poziomie aby nie wkurzal Cię halas
Obnizasz taktowanie rdzenia do np 1200
Ustawiasz napiecie/power limit do takiego poziomu aby pobór mocy byl na tyle niski aby wentylatory byly w stanie utrzymać maks 80 stopni
Jak znajdziesz ten punkt to następnie ustawiasz maksymalne możliwe taktowanie aby utrzymac zadany pobór mocy i zistawiasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koldox: i oczywiscie zaczynasz od obnizenia power limit co zbije ci taktowanie rdzenia i zuzycie pradu ale potem dasz mniejsze napięcie co z automatu podbije taktowanie rdzenia
  • Odpowiedz
  • 0
@dwal #!$%@?ć, leci już do mnie to chłodzenie za pół darmo. Gwarki już nie mam to rozbióre, przepastuje i może wtedy coś z tego będzie. Chwilę w apexa pograłem i już dobija do 89 c a wyje jak odkurzacz.
  • Odpowiedz