Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, bo chcę zasiać ziarno zamiłowania do black metalu w osobie, która owszem słucha gitarowego grania, ale najciężej to chyba Rammstein i zastanawiam się od czego zacząć ;-) Wczoraj Darkened Nocturn Slaughtercult nawet weszło, ale to chyba tylko dlatego, że też panna na wokalu, KSM za ciężkie już. Nie chcę uczyć złych nawyków i pokazywać jakichś gówien dla młodzieży szkolnej typu Dimmu Borgir. Potrzebuję, czegoś umiarkowanego. Jakieś pomysły? ;-) #blackmetal
  • 30
@Dusza_Jest_Chaosem: moze te 20 lat temu bym uwierzyl, ale w czasach gdzie kazdy ma dostep do muzyki z celego swiata na telefonie bombardowanie nazwami "tego musisz posluchac" tylko zniecheca.

na poczatek: nowszy Windir, nowszy Summoning, Taake, Marduk z Legionem, albo niektore kawalki z Mortusem, Immortal/Abbath/I, Borknagar cały, Imperium Arkony - bo jak ktos nie szanuje impierium to moze spierdawlac. w skrocie albo mid tempo na poczatek, albo cos ciekawszego muzycznie.

Za
moze te 20 lat temu bym uwierzyl, ale w czasach gdzie kazdy ma dostep do muzyki z celego swiata na telefonie bombardowanie nazwami "tego musisz posluchac" tylko zniecheca.


@Shagot: Może tak, ale czasem trzeba kogoś zarazić, pokazać gdzie jeszcze nie szukał, do kawałka coś o nim dopowiedzieć, jakąś historię, to działa inaczej niż błądzenie po youtube i klikanie "czegoś nowego" :-)
@Dusza_Jest_Chaosem: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/314460/black-metal-ewolucja-kultu jakbym mial laikowi od rammsteina cos dac. mi juz dawno znudzilo sie przekonywanie kogos do "mojej muzyki", w 99% przypadkow strata czasu. gust sie wyrabia stopniowo, latami, nie da sie tego nadrobic kilkoma kawalkami "wez teraz posluchaj" szczegolnie jak ktos wlasnie katowal nowa plyte martyniuka/jakis pato rap przez miesiac... analogicznie: ja tez musze na funk, pop, rap czy soundtracki "nastroj".

PS: jestem dosc regularnie od dobrych 15 lat w