Wpis z mikrobloga

Ponieważ mój poprzedni wpis cieszył się ogromnym zainteresowaniem zakładam tag #akaczbuduje, na który będę wrzucał wszystkie kolejne wpisy z postępu prac więc zapraszam serdecznie do obserwowania wszystkich zainteresowanych. A teraz bez zbędnego gadania zapraszam na pierwszą część mojego projektu.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że podjąłem się tego zadania w trybie gry singleplayer oraz survival co oznacza, że wszystkie materiały do budowy muszę zbierać sam ręcznie. W przyszłości planuję w miejscu tego podwodnego monumentu stworzyć własną bazę zawierającą dużo zautomatyzowanych elementów, farm, magazynów jak również miejsc do posiedzenia i podziwiania całości budowli. Jednak żeby to mogło się udać potrzebujemy pozbyć się wody na całym obszarze monumentu. W tym celu zastosujemy metodę osuszania wykorzystującą piasek oraz gąbki (cały proces opisany będzie w kilku wpisach).

Krok 1: Aby można było przystąpić do osuszania trzeba pozbyć się Starszych Strażników zamieszkujących wnętrze świątyni. Jest to konieczne ponieważ nakładają oni na nas efekt zmęczenia znacząco utrudniający budowanie i niszczenie bloków (zdj.1). W celu ułatwienia tego procesu montujemy Przewodnię w bliskiej odległości od naszego miejsca działania (czyli w okolicy świątyni), która da nam widzenie jak również efekt umożliwiający oddychanie pod wodą (zdj.2).

Krok 2: Teraz musimy znaleźć pomieszczenia zawierające gąbki (zdj.3), których potrzebować będziemy w dalszej części projektu.
Trzeba je najpierw wysuszyć ponieważ są mokre (zdj.4) i nie będą wsiąkać wody. Kiedy już to zrobiliśmy możemy wziąć się za osuszanie wnętrza podwodnego monumentu (zdj.5)

Krok 3: Nasza świątynia jest sucha a więc możemy przystąpić do wyburzania wszystkich ścian działowych. I tak oto wygląda efekt końcowy na dzisiaj (zdj.6)

Całość zajęła ok. 4h gry.

Jeszcze raz zapraszam do obserwowania tagu #akaczbuduje i do zobaczenia w następnym wpisie Mirasy ( ͡ ͜ʖ ͡).

#akaczbuduje #minecraft #pcmasterrace #gry

Zdj.1
SzybkiPociskAkacza - Ponieważ mój poprzedni wpis cieszył się ogromnym zainteresowanie...

źródło: comment_Er9zMGr4YhNODfHz9eHGUXCbx32O50IZ.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz