Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja - ostrzeżenie sprzed kilkunastu minut - podchodzę do przejścia dla pieszych, z góry jedzie dziewczyna Fordem, zwalnia i zatrzymuje się, więc robię krok na jezdnię ale widzę, że za nią jedzie duży Jeep który nie ma bata - nie wyhamuje. Wracam na chodnik, a Jeep zgodnie z oczekiwaniem wjeżdża w dupę Forda i przepycha go przez pasy. Jasne - nawet gdybym szedł dalej pewnie bym zdążył odskoczyć ale gdyby na pasach był ktoś starszy mogłoby się fatalnie skończyć. Więc wniosek - trzeba patrzeć nie tylko czy pierwszy samochód się zatrzyma żeby nas puścić ale też czy za nim nikt się nie zagapi! A jak jeżdżę autem to widzę, że 90% pieszych nawet się nie upewnia czy pierwsze auto przed pasami się zatrzyma :/
#wypadek #polskiedrogi #samochody #piesi #bezpieczenstwo
  • 57
@sto0osik: ja w wieku 6 lat się nauczyłem, że zielone światło to można sobie w dupę wsadzić. Uratował mnie obcy facet, jak już byłem na pasach przed samochodem. Do tej pory nie wiem czym tak bardzo była zajęta moja matka, skoro w tamtych czasach telefony komórkowe mieli tylko biznesmeni w formie walizek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A jak jeżdżę autem to widzę, że 90% pieszych nawet się nie upewnia czy pierwsze auto przed pasami się zatrzyma :/

@Lucass3d: no nie wiem, połowa pieszych jakich przepuszczam stoi #!$%@? tak długo jakby oczekiwali, że jeszcze zgaszę silnik i wtedy dopiero przechodzą.
@sing: podobnie - jako pieszy nie wchodzę na jezdnię bez upewnienia się czy coś nie jedzie (nawet gdy jest zielone światło), a jako kierowca też zawsze, pomimo pierwszeństwa przejazdu, upewniam się, że droga jest bezpieczna i przejezdna
@Pangia: W ten oto sposób udowodniono, że jednak kierowca powienien uważać (mam na myśli tego z Jeepa), najprawdobniej nie zachował odpowiedniej odległości..... Z taką mentalnością jak Twoja to aż nie dziwne, że umieralność na polskich drogach jest jedną z najwyższych w Europie.
i w ten oto prosty sposób wyjaśniłeś dlaczego pieszy nie powinien mieć pierwszeństwa przed przejściem dla pieszych


@Pangia: Jadę samochodem, mam zielone, z prawej jedzie Ford, zatrzymuje się na czerwonym, ale za nim jedzie Jeep, który nie ma bata -- nie wyhamuje. Zatrzymuję się mimo pierwszeństwa i faktycznie, wjeżdża w dupę Forda i przepycha go przez skrzyżowanie.

I w ten oto prosty sposób wyjaśniłem dlaczego sygnalizacja świetlna nie powinna dawać pierwszeństwa.
dlaczego pieszy nie powinien mieć pierwszeństwa przed przejściem dla pieszych


@Pangia: Albo dlaczego tak jak w cywilizowanych krajach po mieście się nie #!$%@? tylko jeździ max 50km/h

W skandynawi po autostradzie jeździ się wolniej niż u nas po mieście