Wpis z mikrobloga

@hedgecock: w jakie gierki gra? poza tym jak ona będzie grała na radku 5700xt to bym polecił jakiś 144hz 1080p monitor lub 1440p 60hz monitor no i jaka obudowa? w x-komie jest bardzo fajna obudowa na której już kilka systemów postawiłem w bardzo przystępnej cenie, zalman s2.

Polecam także poszukać na allegro używki chłodzenia amd wraith prism, chodzą po 70-90zł a to są naprawdę dobre chłodzenia, sam go używam i bardzo
@ugabugadojaskini: Poki co nie gra w wymagające tytuły. Głównie Overwatch, subnautica, minecraft, i sporadycznie jakieś inne tytuły. Temat monitora jeszcze przede mną, myślałem nad większa rozdzielczością i 60Hz bo jednak do grania e-sportowo jej daleko. Dzięki za sugestię co do obudowy, zależy mi na tym żeby była jak najlepsza wentylacja jeśli zdecydowałbym się na 5700x.
@hedgecock: no to zalman s2 jak znalazł, polecam także AAB super silent r12 wentylatory, w zestawie masz złączkę molex, 3pin, śrubki i gumowe kołki. Na 4k grafa za słaba będzie do grania w full detalach 60fps ale 1440p będzie idealne a daje naprawdę zauważalną różnicę między 1080p a 1440p.

Jeszcze jedno, nie jestem pewien czy na b450 będzie ryzen 5 3xxx działał od zera, wydaje mi się że będziesz musiał zupdatować
@hedgecock: 2600 za RTX 2070 Super xDD XFX RX 5700 XT można kupić poniżej 2k na allegro. Nawet się nie zastanawiaj, różnica między tymi kartami to w porywach 15% (w niektórych grach, przeważnie 5-10%).
Reszta komputera ok.
@hedgecock: najgorzej, ze trzeba zamówić w ciągu ( ͡° ʖ̯ ͡°) piłes wczoraj i przedwczoraj? no i jak dziś znów będziesz pił, to czy dasz radę jutro odebrać? ( ͡° ʖ̯ ͡°) głupie to.
@ugabugadojaskini: z ciekawości, jaka jest różnica czy kupię komponent w morele czy xkom czy komputronik? Bo przymierzam się do składania kompa (sam składam), procka już mam z xkoma ale płyta jest taniej w morelach. O problemach z reklamacjami czytałem tu na wypoku (chociaż ja reklamowałem u nich i było ok). Natomiast wydaje mi się, że to czy się dostanie sprawny sprzęt czy nie to chyba bardziej loteria a nie kwestia sklepu.