Wpis z mikrobloga

Tak sobie ostatnio myslałam, Miraski i Marabelki. Jestem na drugim roku pedagogiki specjalnej, specjalnością która wybrałam jest logopedia. Mam wiele wykładów z zakresu pedagogiki, psychologii, psychiatrii, naurologii oraz oczywiście logopedii. Chcielibyście, chciałybyście, żebym co jakiś czas wstawiała wpisy na z jakimiś ciekawostkami? Na przykład opisami 'ciekawych' zaburzeń, chorób, filmów itp? ʕʔ
#logopedia #ciekawostki #studbaza #pytanie #pedagogika
  • 40
@Siemahej biorąc pod uwagę, ze nie kończysz kierunku logopedia, będziesz miała jakieś ograniczenia pod kątem pracy? Czy będziesz mogła pracować tylko ze "specjalnymi" osobami?
@alxnr od tego roku logopedia stała się kierunkiem 5-letnim, zatem magisterka jest jakby konieczna, jeśli chcę być logopedą. Planuje iść na neurologopedię(będę zajmowała się zaburzeniami mowy spowodowanymi urazami mózgu), zatem będę mogła pracować zarówno ze 'specjalnymi' osobami jak i 'niespecjalnymi'.
@Siemahej masz info jakie zaburzenie mogło powodować że ktoś nie mówi do 4 roku życia a potem ma wadę wymowy? Ma objawy choroby sierocej, regularne nerwowe telepanie noga, silna potrzeba bycia w centrum uwagi, jak coś mówi to zmusza żeby na niego patrzeć, klepie w ramię jak coś chce powiedzieć, jak się ma słuchawki w uszach to tym bardziej chce coś tej osobie powiedzieć albo się obraża jak się ich nie wyjmie,