Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wpadłem ostatnio na pomysł uwarzenia piwa dla małżonki owocowego lekkiego. Jakże pomyślałem także uczyniłem. Po uwarzeniu tydzień fermentacji burzliwej potem dodałem pulpę mango na dwa tygodnie następnie zlanie z nad osadu piwa na fermentację cichą i ewentualnie dofermentowanie cukrów, które zostały na dwa tygodnie . I moje pytanie brzmi czy zminimalizowałem ryzyko granatów/gushingu po zabutelkowaniu? Zastanawiam się jeszcze nad cold crush. Piwo zabutelkuje za tydzień.

#piwowarstwo #piwo
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: ta Twoja lodówka z foto jaki ma zakres sterowania temperaturą? BTW nieboisz się że zarwie się ta krateczka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: stalowe masz nerwy, ryzykować 3 warki xD, ja już zaczynam kombinować jak tu lodówkę zainstalować w piwnicy, ale to prędzej po świętach :) bo widzę i słyszę że bez tego ani rusz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: powodzenia, ja też miałem w planach lambika ale chyba odpuszczę. Moje piwko poszło na CC na dworze 1 stopień więc ekstra klimat :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wertychochlik: bardziej zastanawiałem się czy temp. w której jest piwo ma wpływ realny na nagazowanie przy dodaniu cukru. Ale ok jak już z hubim dajecie dobre tipy to warto iść za ciosem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: już się przejechałem na kalkulatorze moje piwa stoją po kilka miesięcy więc musiałem zmniejszyć ilość cukru bo był gushing
  • Odpowiedz