Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy. Pracuje w pewnej firmie nazwijmy ją XXX. Firma wyposażyła mnie w samochód służbowy, który oczywiście ubezpieczyła w compensa. Szkody z mojej winy nie miałem, ALE dwa razy pękła mi szyba czołowa (2 razy uderzyl w nią kamień).
Mam też swoje prywatne auto z 2014 roku i w nim także wykupione ubezpieczenie i w poprzednim roku płaciłem za oc+ac 3600 zł, a w tym roku najtańsza oferta to 7500 zł, albo ubezpieczyciele odmawiają mi AC- wpisali te szyby jako szkody i są one widoczne w systemie...

Kur moim zdaniem coś tu jest nie tak. Z jakiej okazji mam płacić więcej za auto skoro szkody miałem na służbowym i de facto nie z mojej winy! Co sądzicie? Można to jakoś odkręcić?
#ubezpieczenia #allianz #pzu #compensa
#motoryzacja #kiciochpyta #pomocy
  • 15
@bober234 a jakie ma znaczenie,ze miales wypadki w aucie sluzbowym?
Szkoda jest szkoda. Znizki traca wlasciciel jak i kierowca ktory spowodowal wypadek.
Szkody z ac- kierowales,uszkodziles,firma wyplacila odszkodowanie
@bober234 Ale jakie ma znaczenie,ze wypadek miales w aucie x,a nie y? Skladka jest wyliczana na podstawie ryzyka wystapienia szkody. Miales wypadek w aucie x,wiec szansa ze w aucie y rowniez jest spora prawda? Ubezpieczenie komunikacyjne wyliczane jest na podstawie rachunku podobienstwa,a nie widzimisie. Jak chcesz to moge sprawdzic oferty w 16 TU.Moze uda sie uzyskac dobra cene przy najlepszym zakresie.
P.s miales szkody z AutoCasco wiec szkody na swoim mieniu,a nie
@SpalaczBenzyny: no właśnie nie.. po to bierzesz te szyby żeby sobie nie bruździć w historii po kamyczku czy innym odprysku/pęknięciu.

mógł mieć szkody, a jakiś nieogar zgłosił z ac lub po prostu nikt nie brał takiej możliwości i zrobili standardowe oc/ac i jakiś assistance i nara
@SpalaczBenzyny: ja miałem to w warcie i nic nie było raportowane, bo miałem wgląd w historię ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba że to się zmieniło niedawno, ale z drugiej strony bez sensu dodatkowa opcja, tj. szyby skoro potem biorą to pod uwagę do AC.. to jeśli to ma tak kulawo działać to równie dobrze można ogarnąc sobie ochronę zniżek AC i na jeden #!$%@? wychodzi..

lub