Wpis z mikrobloga

@przepiorka: google mapsy nie ogarniają np. zaplanowanych remontów na torach jak np. w poprzedni weekend, gdzie tory pomiędzy Rotterdamem a Hagą były zamknięte, o czym ładnie appka 9292 mnie poinformowała i zalecała pojechać metrem :)
@implicenty: do 15 grudnia mozna kupic u prowadzacego bilet za gotowke. Nie wszystkie korporacje to maja i sa one zazwyczaj bardzo drogie (RET ma tylko bilet 2 godzinny za 4,5 euro). Po 15 grudnia (przynajmniej RET, nie wiem jak reszta kraju) obsluguje tylko karty. Uwaga: w Holandii w wiekszosci miejsc nie mozna placic kartami wydanymi poza krajem, wiec mozliwe ze w autobusach tez. Oplaca sie jak najszybciej wyrobic OV-card (trwa to
@przepiorka: jestem tu do soboty, wiec nie zdazy sie wyrobic xd. A te bilety dlugoterminowe mozna w jakochs automatach, kioskach?
Z tymi kartami spoza kraju ;o. W taksowce dzis placilem normalnie - np w restauracjach jest szansa ze nie przyjma karty?
@implicenty: karta I Amsterdam City Card dostepna na 4 dni, kosztuje obecnie 105 euro, zawiera znizke na muzea i wybrane atrakcje: https://www.iamsterdam.com/nl/i-am/i-amsterdam-city-card/verkooppunten
GVB dagkaart na 4 dni kosztuje 24.5, dostepna jest na kazdym wiekszym przystanku, stacji przesiadkowej, dworcach itd w automacie. https://reisproducten.gvb.nl/nl/uur-en-dagkaarten/gvb-meerdagenkaart-2-4-dagen

Z kartami nie wszedzie jest problem i zazwyczaj w miejscach gdzie sa turysci mozna placic innymi kartami, ale moze sie zdarzyc ze nie przyjma Ci karty w sklepie czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przepiorka: @implicenty: @przepiorka: w Holandii wszędzie zapłacisz kartą Maestro, nie ważne z jakiego kraju, polskie ruskie niemiecki które nie są maestro po prostu nie obsługują. OV chipkaart można wyrobić w ciągu sekundy w automacie na dworcach kolejowych, kosztuje to ok. 7e ale tej kasy nie masz na wykorzystanie, musisz doładować. Jak będziesz zjeżdżać z Holandii i zostanie Ci coś na tej karcie to możesz spokojnie iść na dworcach do
@implicenty: Z OV chipkaart bilety na metro są tańsze. Jak w swój pierwszy dzień w AMS pokonywałem trasę Centraal Station - Wibautstraat to zapłaciłem 3,2 EUR. Ta sama trasa z OV - 0,4 EUR.