Wpis z mikrobloga

@inanitaarlen dotykam nie czyjąś, a czyjejś, jej, twojej, mojej kuli...
Matko.... Odmiana rzeczowników przez przypadki sprawia ludziom problemy, z Podlasia wszyscy się urwali?
@pigoku: o, aż się wgłębiłem w temat. Obie formy są poprawne, w zależności od sensu zdania w przypadku czasownika dotykać. W kwestii wyżej masz rację.

natomiast, jak ma się do tego słowo dotykający? Jako imiesłów przymiotnikowy czynny?
@inanitaarlen nie chce mi się grzebać w telefonie ale generalnie nie umiem sobie i tej porze i po drinku wyobrazić innego rozwiązania, czyjąś zmieniłoby sens zdania, dotykam czyjąś kulą czyjejś kuli, dwie różne rzeczy, jakiś tak oczywiste że nie mogę się połapać gdzie można mieć wątpliwości. Ale dość tego bo żaden polonista że mnie i sam walę babole, niemniej mylenie końcówek i przypadków zawsze mnie trochę podkręca.
@pigoku: no właśnie w domu mam niemalże językoznawcę, podobno właśnie temat tego konkretnego słowa w ogóle nie jest prosty.

A chodzi mi o to, że imiesłów przymiotnikowy może mieć po inną odmianę rzeczownika niż czasownik. Też nie mogę nigdzie tego znaleźć jasno określonego w necie.