Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki.
Natrafiłem ostatnio na youtube na uniwersum warhammera i od razu się zakochałem. Od dawna szukałem świata fantasy które nie będzie cukierkowe jak np. Świat wykreowany przez Tolkiena.
Najbardziej zainteresowały mnie opisy imperium i orków. Ogólnie sposób rozmnażania orków jest świetnie wykreowany.
Może mnie ktoś wprowadzić w to rozległe uniwersum? Jakie publikacje to podstawa? Na chwilę obecną znam tylko kilka filmów o uniwersum na youtube. Wiem, że uniwersum dzieli się na fantasy i 40k i że jest dużo gier na podstawie tego uniwersum.
#warhammer40k #warhammer #fantasy #fantastyka
  • 16
@V3ntu: poszukaj sobie pdfów z wfrp 1 i 2 edycji, tam jest opisany świat i imperium, poza tym na yt jest fajny kanał opisujący głównie rasy, ale nie pamiętam nazwy( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wiem, że uniwersum dzieli się na fantasy i 40k


@V3ntu: nie do końca, oficjalnie 40k i fantasy nie są w jednym uniwersum.

jak chcesz sie wkrecic w fantasy to podręcznik do rpg, seria książek o zabójcy (przygody gotreka i felixa), jest kilka gier ale tylko vermintide i total war jest grywalny. Na yt jest tez troche filmików z lore.
@V3ntu: Jeżeli naprawdę się wkręciłeś w uniwersum i chcesz o nim sobie sporo poczytać to masz WarHammerk 40k wiki. Ta Wiki jest absolutnie obszerna, co prawda niektóre artykuły trochę się dublują ale żeby poczytać sobie na początek dokładniej o tym co się mniej więcej wie i o odnośnikach które ciebie zaciekawią to tygodnia urlopu pewnie nie wystarczy.

Przy czym jeżeli angielski jest problemem to z góry musisz się nastawić, że
@V3ntu lexicanum.com czytaj sobie wszystko jak leci, wojtek czyta jest mega, no i moze literatura - herezja horusa jest akurat na polski jezyk przekładana , na allegro mozna znalezc w dobrej cenie ksiazki albo na copcorp.pl