Wpis z mikrobloga

Mirko mam pilną sprawę. Przedwczoraj byłem na imprezie no i niestety zasnąłem w soczewkach kontaktowych. Wcześniej mi się to zdarzyło kilka razy. W Niedzielę bolały mnie trochę oczy ale było to do zniesienia. Dzisiaj się obudziłem i jest masakra. Mam światłowstręt, oczy bolą, białka czerwone. Okropnie to wygląda. No i teraz pytanie gdzie, do jakiego lekarza mam się udać? Wszędzie te kolejki, na szczęście na dziś mam umówioną wizytę do rodzinnego. Tam pewnie dostanę skierowanie do okulisty. Który okulista w #gliwice mnie przyjmie dzisiaj? Jak mówię sprawa jest pilna mam jakieś zapalenie albo infekcję oka. Gdzie i do kogo ja mam z tym pójść ()?

#pytanie #soczewki #pomocy #lekarz
  • 4
@Varien: Do okulisty (poradni) dzisiaj to dostaniesz się chyba tylko prywatnie. W nagłych wypadkach pomocy udzielają ostre dyżury okulistyczne (można pod 999 dowiedzieć się gdzie jest taki w Twojej okolicy danego dnia, można też w internecie poszukać albo zapytać w przychodni). Jednak! W Twoim wypadku, myślę, że pomocy może udzielić sam lekarz rodzinny przepisując krople z antybiotykiem + ew. sterydem. Tzw. sztuczne łzy możesz sobie kupić sam i zakraplać już teraz.