Wpis z mikrobloga

Mireczki, pamiętacie listę 30 Ton na Dwójce? Ciekawe czy ktoś tam w TVP ma dostęp do archiwów i mógłby zlecić np. jakiemuś stażyście żeby to ogarnął w formie cyfrowej, i umieścił albo na stronie internetowej, albo założył kanał na YT i wrzucał tam regularnie. Przecież to byłoby złoto.

Program leciał na antenie od 1995 do 2006 roku, także odcinków było około 600, czyli w sumie nie na tyle dużo żeby je wszystkie ogarnąć i udostępnić. To fragment historii muzyki i słuchaczy w Polsce. Ale bym sobie obejrzał tak losowy odcinek z lat 90tych w HD.

#gimbynieznajo #ciekawostki #telewizja #kiedystobylo #muzyka #polska
Rimfire - Mireczki, pamiętacie listę 30 Ton na Dwójce? Ciekawe czy ktoś tam w TVP ma ...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale bym sobie obejrzał tak losowy odcinek z lat 90tych w HD.


@Rimfire: No w HD to raczej nie obejrzysz. Aczkolwiek, jako że wszelkie deeplearningowe algorytmy upscalujące video są coraz bardziej zaawansowane to może w niedalekiej przyszłości będziemy mogli cieszyć starymi programami czy serialami, które jakością obrazu będą do złudzenia przypominać te natywnie kręcone w HD. A program oczywiście pamiętam. ;)
  • Odpowiedz
No w HD to raczej nie obejrzysz


@adam-nowakowski: W sumie to one były chyba kręcone na taśmach, także jakość byłaby lepsza niż to co szło w eter, i na pewno nie taka jak ripy ze starych VHSów ludzi, którzy zgrali to na kasety i wrzucili na Youtube lata później. Nie wiem na ile lepsza, ale na pewno byłby progres.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Ale jakie taśmy masz na myśli? Jeżeli taśmy Betacam, a na takich były nagrywane te programy, to ich jakość była niewiele lepsza od VHS-u. Format DigiBeta (Digital Betacam) mógł rejestrować w rozdzielczości max. 576p. Aczkolwiek odcinki z lat dwutysięcznych mogły być już nagrywane na HDCAM-ie, czyli teoretycznie nawet w 1080i - chociaż osobiście w to wątpię.
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: Mam na myśli że na tym co nagrywali była lepsza jakość niż to co wyświetlał telewizor, także te materiały możnaby wrzucić w HD na YT, i byłaby różnica wobec tego co w 480p. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest jakaś ultra igła rozdzielczość HD.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Nie była lepsza, telewizory PAL mogły wyświetlić dokładnie tyle linii poziomych ile wynosiła rozdzielczość DigiBeta czyli 576 lini. Oczywiście gdybyś miał dostęp do oryginalnych taśm to przy użyciu profesjonalnego sprzętu mógłbyś z nich wyciągnąć zdecydowanie lepszą jakość niż to co jest teraz dostępne na YouTubie, czyli marne ripy z VHS-a, ale z jakością HD nie miałoby to wiele wspólnego.
  • Odpowiedz
gdybyś miał dostęp do oryginalnych taśm to przy użyciu profesjonalnego sprzętu mógłbyś z nich wyciągnąć zdecydowanie lepszą jakość niż to co jest teraz dostępne na YouTubie, czyli marne ripy z VHS-a


Konkretnie o to mi chodziło, Mireczku. W sensie, że mógłbym sobie kliknąć chociaż w ten 720p i oglądać lepszą rozdzielczość niż 480, nawet jeśli to było 576 linii.

ale z jakością HD


@adam-nowakowski: Może faktycznie się zagalopowałem i to
  • Odpowiedz