Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPolityk: wąż wygląda w porządku ale uszczelnienie już może być w nim deczko zbutwiałe, można pomyśleć o jego wymianie. Z kolei złączka wygląda już na deczko zardzewiałą. Moja propozycja to wymiana całego nypelka i uszczelnienia w wężu. Powinno pomóc.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: zrób zdjęcie tego nypla po odkręceniu wężyka i pokaż.
Odkręcenie takiego starego nypla może nie być takie proste i chyba bym go nie ruszał bez pewności, że to jego wina, bo np. jest przekorodowany na gwincie na wylot. Oczyść jego górną krawędź, nawet przejedź kawałkiem papieru ściernego, żeby było u góry gładko, w ostateczności możesz w nakrętkę wężyka włożyć dodatkową gumową (elastyczną) uszczelkę
  • Odpowiedz
@Jarek_P: wyszorowałem ostrzałką (bo papieru nie miałem) i do tego skropiłem trochę odrdzewiaczami i inną chemią i pucowałem gąbką do zmywania (tą sztywniejszą stroną) + wstawiłem uszczelkę gumową dodatkową. Martwi mnie tylko fakt że mało razy tam obróciłem kluczem i nie wiem czy to wytrzyma (jakieś dwa pełne obroty tylko)

I zapomniał bym, taśma teflonowa na gwint
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: taśma teflonowa w tym miejscu jest zupełnie niepotrzebna, nic nie daje, a może wręcz przeszkadzać, jeśli się źle ułożyła i uszczelka nie wszędzie dolega. Być może tu był właśnie problem od początku?
  • Odpowiedz