Wpis z mikrobloga

Mirki z #lucznictwo pomożecie w zakupie? Moja wiedza o łucznictwie sprowadza się do oglądanego po wielokroć "Robin Hooda" w różnych wydaniach, a muszę kupić łuk w prezencie dla kobiety. Niezbyt silna w rękach, wzrost 160cm, jej wiedza o łucznictwie jest też mierna, choć parę razy z łuku strzelała, ale nie jest na tyle obeznana, by wiedzieć, czego potrzebuje.

Póki co, jak na różowego przystało, wybrała sobie łuk, który jest ładny :) Możecie rzucić okiem?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-z-lukiem-jandao-silver-8556555336

Potrzeby, to czysto rekreacyjne strzelanie na małym dystansie, na podwórku własnego domu. Budżet - mniej więcej taki, jak na załączonej aukcji, wiem, że dyżurna odpowiedź będzie "dołóż 1000zł i kup coś porządnego, ale niestety to nie wchodzi w grę.
Moje pytania:
- czy ten łuk jest cokolwiek wart?
- jaki rozmiar będzie odpowiedni (kobieta, 160cm wzrostu, niezbyt silne ręce)
- czy akcesoria dodane tutaj do łuku są przydatne?
  • 4
-W tej cenie można mieć b. dobry łuk i ten może nim być ale nie znam go.
-akcesoria:
napinacz cięciwy pomoże uniknąć zwichrowania ramion przy nakładaniu cięciwy
resztę z tego setu i tak pewnie byście kupili z czasem bo są pomocne.
Strzały powinny być dobrane do długości i siły naciągu.
Nie bierzcie więcej niż 30#
@Jarek_P:

Przy zakupie nowego łuku muszą być wzięte pod uwagę dwa czynniki:
1) siła naciągu - dla większości początkujących wystarcza 6,8 do 11,4 kilogramów. Pozwala to uczniowi skoncentrować się na nauce prawidłowej postawy strzeleckiej. Przed zakupem wypróbuj łuki o różnej sile naciągu w zakresie sportu łuczniczego i wybierz ten, który może być trzymany w ręku strzelca bez zbytniego wysiłku. Łuk do myślistwa powinien mieć co najmniej 18,2 kg siły naciągu, rzadko