Wpis z mikrobloga

W świetle ostatnich zmian jakie wprowadzono na YouTube, wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu, aż przestanie być monopolistą platformą i doczeka się konkurenta bo zwyczajnie twórcy się od niego odwrócą. Swoją drogą czy wyobrażanie sobie świat gdzie Google jest o połowę mniejszy i tę połowę zastępuję jakaś inna podobna firma, którzy walczą o klienta? Czy to w ogóle możliwe?

#google #youtube #rozkm #pytanie
  • 3
@kadyceusz: o ile ta zmiana odnośnie dzieci poniżej 13 roku życia jest tak głupia, że brak słów na to, bo powinni zrzucić odpowiedzialność za opiekunów, a nie twórców. Tak youtube nie ma kompletnie nic do gadania w tej kwestii, bo weszło takie prawo. Każda inna platforma również musiałaby się dostosować. Nie wiem tylko jak te zdecentralizowane mają na to odbiór, bo jeśli ich to nie rusza to w tym szukać alternatywy
@kadyceusz: też mi się tak wydaje, kwestia czasu. Masakryczne są te reklamy występujące dosłownie wszędzie. Przed filmikiem 2, w trakcie 1 i po z jeden. Jakaś porażka. Dodatkowo non stop problemy z autostartem po to,aby wyświetlić reklamę YouTube Music.