Wpis z mikrobloga

Kolejny dzien przykladow rewitalizacji z #wroclaw

Ten budynek juz bardzo dobrze znacie! Ale skoro dzis czwartek, a czwartek we Wroclawiu to pierwszy dzien weekendu, dzis nie bede sie specjalnie zameczal wyszukiwaniem jakichs specjalnych budynkow! Zwroccie tylko uwage po raz kolejny, ze nawet najwieksza ruina moze wygladac jak dzielo sztuki! Lecimy wiec z Hub znow na polnoc, odwiedzajac Olbin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ul. Prusa 5

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rewitalizacja #architektura #dziwniesatysfakcjonujace #historia

PS. Zapraszam wszystkich zapalencow architektury z Polski, by wrzucali przyklady pieknie odrestaurowanych budynkow pod tagiem #rewitalizacja
J.....s - Kolejny dzien przykladow rewitalizacji z #wroclaw

Ten budynek juz bardzo...

źródło: comment_CG4NjAaEW7BTLv0cT2VAJRe8zSKsFoK3.jpg

Pobierz
  • 25
@Darth_Gohan: Tylko czlowiek zlej woli chce wyburzyc historyczne budynki po to, aby zbudowac w miescie autostrade... W swoich wrzutkach o rewitalizacji udowadniam, ze budynki w katastrofalnym stanie predzej czy pozniej beda wygladac jak perly! Czy widzac jak wygladal prezentowany przeze mnie dzis budynek z ul. Prusa, tez bylbys sklonny go wyburzyc? Kamienice z ul. Pulaskiego sa w tej chwili zaniedbane, ale sa wystawione na sprzedaz i to tylko kwestia czasu, zeby
J.....s - @Darth_Gohan: Tylko czlowiek zlej woli chce wyburzyc historyczne budynki po...

źródło: comment_2KtiZ6nIUpo4qbwKo2EBygAjWmjKrArs.jpg

Pobierz
@Jud-Suss:

Czy widzac jak wygladal prezentowany przeze mnie dzis budynek z ul. Prusa, tez bylbys sklonny go wyburzyc? Kamienice z ul. Pulaskiego sa w tej chwili zaniedbane[...]


Kamienica na Prusa w niczym nie przeszkadza, a te na Pułaskiego już trochę tak.
@efceka: No o tym to nawet nie mówię bo mi się nóż w kieszeni otwiera.
@Jud-Suss: Dobra to zaczynam.
Jeżeli to miasto ma kiedykolwiek odzyskać Kazimierza Wielkiego, a dalej nawet teren do Fosy to jak ma to zrobić nie zapewniając jakiekolwiek alternatywy nawet dla Autobusów? Jak chcemy mieć jakiekolwiek sensownie poprowadzoną ścieżke rowerową i tramwaj w tej okolicy? Po drugiej stornie zaraz walną osiedle na kolejne 10 tysiecy ludzi i
A jak już tak bardzo chemy je zostawić to czemu nie wywalić dwóch budynków po drugiej stronie? Zostawiamy sobie 3 kamienice, czy tam 6 czy zaraz będzie 9 bo przecież to róg a mamy calkiem spoko opcje.


@Darth_Gohan: A można było iść na kompromis i tak zrobić: usunąć tylko żółtą kamienicę i Pułaskiego poszerzyć od lewej strony kosztem terenów b. Dworca towarowego. No ale działeczka dawno temu sprzedana więc teraz pocałujta
@efceka: No właśnie tak można było to ogarnąć ale jak widać to jest za trudne i teraz zostaniemy z problemem na lata.
@Jud-Suss: Daj mi alternatywę dla wyburzenia tych kamienic jak chesz w tym mieście zamknąć Kazimierza Wielkiego. Czekam niecierpliwie.
Tak samo niecierpliwie czekam, aż znajdzie się ktoś kto te kamienicy kupi. Przeiceż one powinny pójść na pniu skoro są takie super.