Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) za jakiś czas będę szukał nowego auta, gdyż moje kończy już prawie 16 lat i czas na coś bardziej świeżego. Bardzo wpadły mi w oko Fordy, a konkretnie Focus 3 generacji (po 2011). Przyznam, że najchętniej chciałbym go w benzynie, bo mam teraz diesla i trochę się męczy w mieście. Bardzo dużo egzemplarzy widzę z silnikiem 1.0 Ecoboost, na którym janusze wieszają psy, ale jest też garstka osób zadowolonych. Jest tu ktoś może z użytkowników takiego cuda? Jak niezawodność? Jebnął komuś z Was taki silnik? Podobno lepsze wrażenia z jazdy niż zwykle 1.6. Słyszałem, że ogólnie bardzo droga jest wymiana rozrządu w ASO, ale czy są jakieś warsztaty, które potrafią się tego podjąć? Celuje raczej w egzemplarze przed liftem, czyli do 2015 i budżet max 30 tysięcy cebul. Dodatkowo liczyłem sobie OC+AC na takiego auto i wychodzi bardzo korzystnie, więc temu też biorę go pod uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #ford #fordfocus #focus #ecoboost #benzyna
  • 6
  • Odpowiedz
@Shmit: to zadam Ci tu i teraz kilka pytań:
1. Jaki silnik?
2. Jaki przebieg?
3. Masz go od nowości czy używany?
4. Były jakieś poważne awarie?
5. Pojawia się gdzieś korozja lub jakiś rudy nalot?
  • Odpowiedz
@pacmanek: Mam od prawie roku Mk3 1.6 Ecoboost i jestem bardzo zadowolony, pomyśl o takim silniku bo to ogólnie sprawdzona konstrukcja. Rozrząd ten sam co w każdym innym Focusie 1.6 począwczy od Mk1 (Zetec, potem Duratec) ( ͡º ͜ʖ͡º) 1.0 to nowa konstrukcja z którą niestety jest najwięcej problemów, sporo silników padło jeszcze na gwarancji i były wymieniane. Rozrząd jest nietypowy bo jest tam tzw. mokry
  • Odpowiedz
Bardzo dużo egzemplarzy widzę z silnikiem 1.0 Ecoboost, na którym janusze wieszają psy, ale jest też garstka osób zadowolonych.


@pacmanek: to jest zajebisty silnik, jeździłem wszystkimi 3 wersjami tego, od Fiesty przez Focusa po C-maxa i daje to radę. Nie brałbym tylko egzemplarza z początku produkcji, bo jakieś kwiatki się zdarzały. Tak poza tym trzeba się nauczyć tym jeździć (odpowiednio dobierać biegi) i wtedy jak trzeba to silnik ciągnie jak złoto
  • Odpowiedz
@pacmanek: Mam Focusa MK3 (2011) tyle że diesla 1.6 115 KM.
Ogólnie przyzwoite auto. Irytują trochę trzeszczące plastiki oraz nieintuicyjne gałki od temperatury klimatyzacji (dla pasażera kręcą się odwrotną stronę niż dla kierowcy).
  • Odpowiedz
@lewe_konto:
@bidzej:
@mpiotrov:
Dziękuję Wam serdecznie za opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie biorę też pod uwagę inne benzyny, nie ukrywam, że najchętniej brałbym w ciemno 1.6 i #!$%@?ł wszystko, ale ich jest jakoś bardzo mało w ogłoszeniach, a jak już dobry egzemplarz to przekracza 30k ( ͡° ʖ̯ ͡°) dlatego też pytam o Ecoboost, ponieważ do 30k znajdę spokojnie z
  • Odpowiedz