Wpis z mikrobloga

@N1kolay: To chyba jest dosyć popularne powiedzenie wśród chirurgów, bo słyszałem to wiele razy w trakcie wizyt w szpitalu ze swoim rakiem. Każdyllekarz mówił to samo, że jak już jakiegos by musiał mieć to rak jądra, potem ew tarczycy.

@cieplatatralover: Trzymaj się Miras, będzie dobrze
  • Odpowiedz
@cieplatatralover: ekspertem nie jestem, ale myślę, że na Twoją korzyść wczesne wykrycie, też się macham czasami i dziewczynie robię mammografię manualną, bo to kluczowe, żeby wykryć to gówno jak najszybciej.
Z resztą jakiś cza temu jeden z Mirków relacjonował amputację jądra i pisał, że w żaden sposób nie obniżyło to jego sprawności. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będzie dobrze.
  • Odpowiedz
Nie sprawdzałem nigdy jajek pod kątem guza. Przy goleniu przez przypadek wyczulem coś twardego i tak to wykrylem. Może gdybym sprawdzał to bym wykrył wcześniej. Wizualnie wygląda to normalnie. Dopiero namacalnie czuć różnice. 26 mam wizytę u urologa, ten mnie pewnie wyśle na zabieg i powie co dalej
  • Odpowiedz
Spokojnie. Guz jest bardzo mały, przez co szanse na przerzuty są również bardzo małe. Zareagowałeś szybko, a w tym przypadku szybko trzeba działać. Umów się do jeszcze jednego urologa na potwierdzenie wyników. Zrób badanie 3 markerów: bHCG, AFP i LDH. Następnie skierowanie do lekarza na orchidektomie do szpitala (załatw to na NFZ). Zabieg hemikastracji jest bardzo prosty i na nastepny dzień wracasz do domu. Kilka dni rekonwalescencji i jesteś jak nowy. W
  • Odpowiedz
@cieplatatralover jak zdrowie? Mam nadzieję, że już po wszystkim i wygrałeś.
trochę odkopię temat, ale sporo widzę tu komentujących po przejściach z tym raczyskiem i zapewne przez to doświadczonych. Czy kojarzycie na ile skuteczne jest usg? Wyczułem u siebie zgrubienie/guzek wielkości ziarenka pieprzu. Poszedłem od razu prywatnie do urologa. Najpierw wymacał i stwierdził, że nic nie ma, dopłaciłem za USG, też stwierdził, że nic. Mimo wszystko dalej myślę, bo wcześniej na 99%
  • Odpowiedz