Wpis z mikrobloga

Na #aliexpress też są #januszebiznesu..
Długo szukałem pewnego urządzenia, gdy już wybrałem konkretne znalazłem sprzedawcę, który ma je dostępne na magazynie w Czechach, więc obejdzie się bez VAT'u i będzie w miarę szybko. Cena 305$, która na 11.11 była obniżona do 280$. Dwa razy pytałem jeszcze sprzedawcę o kilka rzeczy, pytając o towar w Czechach (bo są różne wersje tego urządzenia o tej samej nazwie modelu) - wszystko ok. Tak więc 11.11 - zamawiam, z kuponami wyszło mnie 240$.
Mija jeden dzień, drugi, trzeci.. Minął tydzień, sprzedawca pisze, że nie może mi wysłać, bo urządzenie w Czechach jest uszkodzone (a łącznie pod dwoma ofertami ma prawie 200 sztuk dostępnych) i że mi wyśle z Chin. Ok - ale jeśli wyśle DHL, żeby było szybko + opłaci VAT. Oczywiście się nie zgodził i teraz chce ode mnie, żebym anulował zamówienie i zamówił u niego bezpośrednio z Chin ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kilka razy wspominałem mu, że nadal ma dostępne prawie 200sztuk w magazynie w Czechach, a podobno ma uszkodzony towar - na to nic nie odpowiada.
Tak więc naciąga kupujących niską ceną jak na magazyn w CZ, później urabia ich i wysyła towar z Chin - ostatecznie w normalnej (jak na wysyłkę z Chin) cenie.

A teraz pytanie - jak mu mogę dowalić? Co muszę zrobić, żeby Aliexpress cokolwiek mu zrobiło? Przez niego straciłem jakieś 80$ w postaci kuponów i różnicy cen między nim a innymi sprzedawcami z towarem w EU, nie mówiąc już o obniżkach z 11.11...

#zalesie #chinczykjanusz
  • 10
@husky83: disput działa od czasu do czasu - jak wiesz jak napisać i zrobić dokumentacje zdjęciowo filmowa, a i nie wyskoczy ci server busy try another time - ale skargi na nie wykonanie sprzedaży, ich to nie rusza - pracuje od czasu do czasu z tymi pastuchami są strasznie fałszywi i kłamią, może tak wyginają rzeczywistość tak żeby pasowała im własnie. z tego co piszesz to after birds - możesz znów
@JK91: Mi nic nie kazał dopłacać, napisałem do Ali, następnego dnia on do mnie napisał, że mi wyśle i faktycznie wg trackingu coś idzie... Ciekawe co ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj po raz pierwszy jestem pewien na 100%, że będzie nagranie z unboxingu, bo nie ufam temu chińczykowi