Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Brat lada chwila bierze ślub z dziewczyną co do której nie mam większego zaufania. Przewiduję, że małżeństwo potrwa kilka lat i heja!
Próbowałem z nim rozmawiać na ten temat, ale reaguje złością. Problem jest, bo niedawno otrzymał w spadku trochę grosza, który chce przeznaczyć na nowe mieszkanie od dewelopera. Klasyczna sytuacja, gdzie umowa zostanie spisana przed ślubem, ale przeniesienie własności do mieszkania już po zawarciu małżeństwa.
Jego przyszła żona z tego co wiem nic nie dołoży się do całej sprawy. Czy w takiej sytuacji mieszkanie będzie jego odrębną własnością czy zaliczy się do wspólnoty małżeńskiej?
Dodam tylko, że braciak ma całą kwotę i może ją nawet wpłacić jedną transzą na wskazane konto powiernicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#deweloperka
#pytaniedoeksperta
#prawo
#malzenstwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Brat lada chwila bierze ślub z dzie...

źródło: comment_9t2P7IpiW109YeY6sqlSJXXrgtCldl9W.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli kupi mieszkanie przed ślubem to po ślubie nadal jest to wyłącznie jego mieszkanie (w razie rozwodu żona nie będzie miała do niego praw, może jedynie ubiegać się o zwrot poniesionych nakładów)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Ślub tylko po pełnym nabyciu mieszkania.

Znajomy rozwodzi się dokładnie po roku i tylko dzięki temu, że sam wziął kredyt na mieszkanie to jest w pełni jego, a ona sobie co najwyżej wziąć kasę za połowę wspólnego wyposażenia mieszkania.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To co Twój brat wnosi do przed ślubem jest jego, także po ślubie. Jeśli po ślubie dostanie darowiznę to ona jest również jego, ale musi ją dostać formalnie poprzez umowę i zgłosić do US. Idąc dalej. To, że po ślubie wniesie te środki na mieszkanie, to nie znaczy, że żona dostanie połowę. Jeśli będzie w stanie udowodnić, że kasa, która została wniesiona na wkład własny została uzyskana w formalnie, to
  • Odpowiedz