Wpis z mikrobloga

Mireczki czy Carcassonne daje radę?
I co kupić na początek?
Bo czy kupić podstawową?
Czy też z dodatkami
Na allegro dużo ludzi kupuje cały zestaw za 169 zł czyli podstawę z 11 dodatkami !!! (naprawdę tyle ich jest?)
drugie tyle ludzi podstawę plus opat i rzeka
spójrzcie:

https://allegro.pl/listing?string=carcassonne&bmatch=baseline-dict42-cul-1-1-1024ℴ=qd

A je znów gdzieś czytałem, że fajne są tylko 2 (chyba).

#gryplanszowe #gry #pytanie #carcassonne
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykops2: Kupiłem niedawno kumplowi na urodziny podstawkę. Teraz jak głupi szuka dodatków, a po kilku wspólnych partiach wszyscy doszli do wniosku że ekstra dodatki bardzo by się przydały. Bigbox to nie jest taki duży koszt, myślę że warto :)
@wykops2: Carcassonne to złota gra dla szerokiego przedziału wiekowego i intelektualnego, osobiście polecam tylko dwa dodatki – Karczmy i katedry oraz Kupcy i budowniczowie. Bardzo fajnie balansują i rozszerzają mechaniki z podstawki. Nie grałem w dużo dodatków, ale czytałem ich instrukcje i większość jest raczej przekombinowana i wypacza istotę rozgrywki.
@wykops2: Na początek wystarczy podstawka. Jak zaczniesz grać od razu z dodatkami to może być zbyt skomplikowane.
A ten zestaw z 11 dodatkami zawiera co najwyżej 2 pełnoprawne dodatki, reszta to jakieś mini-rozszerzenia
@wykops2 Carcassonne na plus. Bardzo prosta ale przyjemna gra. W poprzedniej wersji każde rozszerzenie to był zbiór 3 dodatków, przy czym dodatkiem był np dodatkowy pionek, który działał inaczej od pozostałych. W nowej wersji nie wiem jak wyglądają opakowania. Ogólnie tak jak poprzednicy pisali karczmy i katedry oraz kupcy i budowniczowie. Reszta przekombinowana, można ale już naprawdę jak ograsz podstawkę
@wykops2: Dodatków jest pierdylion, ale w sumie to taki bajer szczerze powiedziawszy. Można grać w samą podstawkę lub wziąć 2 duże dodatki i będzie git. Te dwa co pisali inni są wystarczające. Niemniej jednak Big Box to zwykle właśnie podstawa+2 duże dodatki+małe wypierdki, więc cenowo wychodzi lepiej niż kupno osobno, a od razu masz pudło z organizerem kafli.
@wykops2: Daje radę! Aktualnie posiadam ok. 6 dodatków i jak czasem gram u kogoś innego w samą podstawkę to gra wydaje mi się strasznie "uboga", dlatego zalecam kupno dodatków od razu (choćby jednego) :)

Od siebie mogę polecić dodatek: Wieża - wprowadza negatywną interakcję()