Wpis z mikrobloga

Czas na nowy przyklad rewitalizacji we #wroclaw

Wczoraj bylismy na Przedmiesciu Olawskim, dzis sobie skoczymy troche na polnoc, tym razem na Olbin.

Pamietajcie! Nawet najpaskudniejsza kamienica, ktora waszym zdaniem nie przedstawia zadnej wartosci, poza
wyburzeniem, predzej czy pozniej bedzie wygladac jak paczek w masle. Patrzcie na to!

ul. Ignacego Daszynskiego 13

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#architektura #fotografia #dziwniesatysfakcjonujace

PS. Zainteresowanych zapraszam do tagu #rewitalizacja, gdzie mozna bedzie wrzucac przyklady z innych miast Polski.
J.....s - Czas na nowy przyklad rewitalizacji we #wroclaw

Wczoraj bylismy na Przed...

źródło: comment_insqFQZlyT7CtpmSXXebnRk5DzOGDOfP.jpg

Pobierz
  • 14
@efceka: Renowacja calych pierzei bylaby niesprawiedliwa wzgledem mieszkancow. Tworzyloby to chwilowe banki z cenami znacznie wyzszymi na danych ulicach, w kontrze do innych miejsc. Dzis mozesz sobie sprawdzic ceny na Norwida. Mysle, ze ciezko jest tam kupic mieszkanie za mniej niz 800 tys zl (zakladajac, ze nie bedzie mialo 50m2 i nie zostalo wydzielone z "normalnego" mieszkania z kamienicy, czyli tych 90-150m2)
@push3k-pro: Jak leci u ciebie? Pamietam, ze mielismy kilka lat temu ciekawe rozmowy. Wszystko gra? Rozumiem, ze juz we WRO nie mieszkasz...

PS. Odnosnie nowego tagu, to nie ma chyba sensu - az taki aktywny nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jud-Suss:

Jak leci u ciebie? Pamietam, ze mielismy kilka lat temu ciekawe rozmowy. Wszystko gra? Rozumiem, ze juz we WRO nie mieszkasz...

Ostatnio przecież pisałem, że planuję wrócić, jak pisałeś b8 o przyjezdnych we Wrocławiu.
@Jud-Suss: uh jak ja uwielbiam te rewitalizacje i to jeszcze takie z dopłatą 30% z funduszu/unii/miasta. Na dwie klatki dostajesz pisemko z wielkim NAPISEM DOPŁATA XXX z funduszu XXX a na samym dole koszt 2 500 000 zł.

Nie mówię że każda renowacja to takie koszty. Jednak już raz, kiedy mieszkałem na Daszynce, uświadamiałem sąsiadów że z pisemka x wynika:
unia/konserwator zabytków zapłaci 30%
z fundusz remontowego jest 100tys
resztę trzeba