Wpis z mikrobloga

Kontynuujemy weekendowe #pytanianaprawko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W poprzedniej ankiecie głos oddało 61 Mirków i Węgierek, a tag obserwuje już 21 osób!.
W ostatnim wpisie pojawiło się podsumowanie z poprawną odpowiedzią i uzasadnieniem: link dla dociekliwych.
Jutro pojawi się podsumowanie do tego wpisu i kolejne pytanie.
Osoby, które chcą być wołane do podsumowania powinny zaplusować specjalnie przeznaczony do tego komentarz.

Tym razem pytanie nie posiada obrazka ( ͡° ʖ̯ ͡°). To naprawdę ciekawe pytanie, ale obrazka ani filmu nie ma w bazie, no i co zrobić...

#prawojazdy

Ankiety na Wykopie niestety są upośledzone i mają jakieś kosmicznie małe ograniczenie długości zarówno pytania, jak i odpowiedzi. Dlatego muszę umieścić ankietę w treści:

TREŚĆ PYTANIA: Którą z tych czynności masz obowiązek wykonać podczas wyprzedzania samochodem osobowym we mgle poza obszarem zabudowanym?

A: Dawać krótkotrwałe sygnały świetlne.
B: Dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe.
C: Włączyć tylne światła przeciwmgłowe, niezależnie od stopnia ograniczenia widoczności.

Pytanie w treści wpisu

  • A 8.8% (6)
  • B 70.6% (48)
  • C 20.6% (14)

Oddanych głosów: 68

  • 4
Podsumowanie:

Wyniki ankiety na chwilę obecną:
Dawać krótkotrwałe sygnały świetlne: 3 głosy
Dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe: 37 głosów
Włączyć tylne światła przeciwmgłowe, niezależnie od stopnia ograniczenia widoczności: 7 głosów

Poprawna odpowiedź: B - dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe

Nie jest mi znany żaden przepis dotyczący "krótkotrwałych sygnałów świetlnych".
Co do odpowiedzi C, czyli włączenia tylnych świateł przeciwmgłowych, precyzuje to Art. 30.3 ustawy Prawo o Ruchu drogowym, którego brzmienie jest następujące:

3. Kierujący
@Helonzy: nie zapomniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trochę mnie dzisiaj życie wywlokło z piwnicy i dopiero miałem chwilę żeby usiąść do komputera. Ale fajnie, że ktoś się interesuje na tyle żeby dopytywać! Kolejne pytanko pojawi się jutro albo pojutrze (najpóźniej).