Wpis z mikrobloga

@Pandamix:
Budynki "rządowe" (Zusy, urzędy miejskie, generalnie biurokracja) to ostatnie miejsce w którym powinien być krzyż, i to nawet nie z punktu świeckości państwa, a, samych wierzących, tyć to jeden z najważniejszych symboli KK, rzecz która powinna być traktowana z szacunkiem czyż nie? a w budynkach użyteczności publicznej często gęsto ludzie klną złorzeczą, i generalnie są #!$%@?, co raczej nie pasuje do szacunku dla tego symbolu.
@RandomowyMetal: Ja się tylko pytam. Jest mi to objęte czy w szkole jest krzyż, czy go nie ma. Interesuje mnie co kryje się pod pojęciem "ochrona świeckości" w urzędach. Z tego co mam rozumieć to tylko zakaz umieszczania w urzędach przedmiotów kultu religijnego? Myślałem, że coś więcej. Ostatnio na TT był hejt, że biskup czy inni duchowni pojawili się na posiedzeniu Sejmu, co stoi w przeszkodzie ze świeckością państwa, dlatego myślałem,
@Pandamix:
Po pierwsze to nie w Trzeciej osobie proszę, rozmawiasz z jednym Randomem, a nie z kilkoma a i partii też żadnej nie reprezentuje.

O ile zakaz wstępu do Sejmu to było by przegięcie (bo uważam że każdy obywatel powinien mieć prawo do wstępu na teren Sejmu i np pprozmawiania ze swoim reprezentantem, oczywiście zachowując powagę odpowiednią dla miejsca) to zakaz: agitacji w kościele, wypowiadania się hierarchów na tematy polityczne to
@RandomowyMetal: Wybacz. Pospieszyłem się.

A jeśli chodzi o wypowiadanie się hierarchów na tematy polityczne to nie uważasz tego za zbyt daleko idące? Przecież stanowisko hierarchów w sprawie aborcji, która jest tematem politycznym, należy do jego obowiązków. Po to głosi kazanie, aby uzmysłowić wiernym jak katolik powinien się zachować zgodnie z przyjęta przez niego wiarą. Oczywiście, nawoływanie do głosowania na poszczególnego kandydata/partię powinno być niedopuszczalne podobnie jak np. w szkołach. Zastanawia mnie
@Pandamix:
Jest różnica między słowami "aborcja jest zła"
A słowami "aborcja jest zła więc nie głosujcie na xyz bo on jest za"

zgodnie z Konstytucją


Zamiast rozwiązywać konkordat trzeba by było go zmodyfikować.