Wpis z mikrobloga

Czekałem dziś cały dzień na przesyłke. Po 17.00 nagle taki komunikat. Na moje oko wygląda to na to, że kurier skończył robotę zaznaczając w systemie że mnie nie nie było w domu. No ale nic, dzwonię na infolinię. Dowiaduje się, że to mógł byś przypadek losowy - na przykład awaria samochodu. Pani dodała, że niestety nie ma numeru do kuriera i nie może się dowiedzieć co się stało. Dodała, że nie mogę w żaden sposób odebrać przesyłki, bo trafiła z powrotem na sortownie, a tam nie ma wstępu. Także ogólnie jestem w dupie, a przesyłka mega ważna.

I teraz dwa pytania dla ludzi bardziej znających branże bo nie wiem czy kręcić małysza.
1. Czy komunikat Próba doręczenia, może oznaczać coś innego niż fakt, że kurier stwierdził że nikogo nie zastał?
2. Czy możliwe jest że firma Pocztex nie ma numeru do swojego pracownika i tym samym nie może poznać szczegółow?

Z góry dzięki i nie polecam firmy Pocztex.
#pocztapolska #kurier #kurierzy #rzeszow
Turbo_Bulbulator - Czekałem dziś cały dzień na przesyłke. Po 17.00 nagle taki komunik...

źródło: comment_4ZNsFxOWioF3ROjvaCKr6PZVMz4ZKh6y.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Turbo_Bulbulator: dziwne. Do mnie dziś dotarła paczka z wer Rudna. Wcześniej dostałem sms z info ze będzie próba doręczenia i nr do kuriera...

W dn. 2019-11-15 kurier Pocztex podejmie probe doreczenia Twojej przesylki nr xxxxxxx. Kontakt do kuriera: tel. 887xxxxxx.

Daj znać jak się skończyło bo twoja sytuacja jest conajmniej niepokojąca
@Turbo_Bulbulator: Tak jak kolega wyżej napisał. Taki status oznacza, że kurier miał przesyłkę formalnie "na stanie" i powinien ją próbować doręczyć. Z jakiś powodów nie mógł podjąć skutecznej próby doręczenia. Ten status nie informuje o tym, że nikogo nie zastał - tylko o tym, że była próba nieudana. Przykładów może być pełno, wszystko co Ci przyjdzie do głowy co mogło spowodować problem z doręczeniem. Jeżeli termin deklarowany/gwarantowany nie został przekroczony to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Turbo_Bulbulator:
Próba doręczenia =/= awizo. Próba jest kiedy przesyłka nie została doręczona z winy Poczty, np z powodu jaki uzyskałem na infolinii. Gdyby kurier, był pod adresem i nikogo nie zastał w śledzeniu była by pozycja Awizo, a przesyłka trafiła do lokalnej placówki operatora.