Wpis z mikrobloga

Roczniki 2009. Który lepszy, trwalszy i bardziej "prestiżowy"? Oba full opcja, tj skóry, ksenony, szyberdach i inne bajery. Napisz dlaczego uważasz, że jeden z nich lepszy. Albo napisz swoją propozycję.

Oba silniki na pośrednim wtrysku i tylko takie wchodzą w grę.

#honda #mercedes #motoryzacja #kiciochpyta

Który

  • Mercedes W204 1.8 komp. 184 hp Avantgarde 49.4% (41)
  • Honda Accord VIII 2.4 VTEC 201 hp execu. 50.6% (42)

Oddanych głosów: 83

  • 67
@papaj_21_37: @paniczhrabi: sam zestaw łańcucha to koło tysiączka, regenerację kół najtańszą znalazłem za 1300 i wymiana znów do tysiąca. Jeżeli koła są nieruszone i nie trzeba ich ściągać to łańcuch i przewleczenie go to koszt około 2k. Z wytrzymałością ludzie celują w 70-80k, później zaczyna się wyciągać i wycierać koła zębate. Formalnie najłatwiej sprawdzić co i jak biorąc samochód na serwis i sprawdzić kąt wyciągnięcia łańcucha.
Ogólnie sam łańcuch to
@paniczhrabi: ja wiem, że łańcuch ma ogólnie duża trwałość. W accordach często żyje do końca.

@machalsky: czyli w najgorszym razie 3,5k do 4k za rozrząd z kołami i spokój na 100-150k km?

Czy coś poza tym jeszcze może być drogiego, typu kompresor. Jakieś choroby bardzo typowe dla c200?
@papaj_21_37: niee, na kolejne 80, ewentualnie przy 80 kontrola wyciągnięcia i dalej ogień. Kompresory regeneruje jeden typ dosłownie na kolanie za śmieszne pieniądze, to nie problem. Ogółem nie słyszałem o innych bolączkach 1.8 poza łańcuchem
@papaj_21_37: nie mówię o elastycznych które można stopić jak ktoś się postara, jeżeli w 10 letnim aucie klasy premium pękają METALOWE/STALOWE przewody, to coś jest nie tak. Nie da się zobaczyć, są za osłonami