Wpis z mikrobloga

Mirki mam taką sytuację:
Do tej pory płaciłem podatek rolny i podatek od nieruchomości od budynków mieszkalnych powyższej 2,20 wysokości.
W tym roku podzieliłem działkę i po podziale pojawił się kolejny podatek od pozostałych gruntów o powierzchni 497 m2, ktoś się może orientuje skąd się wziął ten trzeci podatek?

#podatki #prawo
  • 4
@schody1: Może działka rolna przestała być rolna? Na łącznym zobowiązaniu podatkowym powinieneś mieć wyszczególnione jakie podatki i w jakiej wysokości.
@corrs: mam wyszczególniony:
podatek rolny,
podatek od nieruchomości a w nim 13. budynki mieszkalne powyzej 2,20 wys., 19. grunty pozostałe.
A przestała być rolna tak sama z siebie? Czy to geodeta musiał zrobić jakąś aktualizację?
@schody1: Nie, ona może być dalej rolna, ale od małych kawałków poniżej ileś tam nie pobiera się podatku rolnego tylko podatek od nieruchomości. I teoretycznie może być tak, że przed podziałem działka jest rolna cała, a po podziale duża działka zostaje rolna, a mała wypada z rolnego i naliczają dla niej podatek od nieruchomości wg stawki dla innych. Nie wiem jak jest u Ciebie ale tak mogłoby być.