Wpis z mikrobloga

W Los Angeles ostatnio pojawiło się 130 ładowarek, wszystkie mocowane na... słupkach latarni. W planach jest dodawać kolejne 150 każdego roku. Cena ładowania to $1-$2 za godzinę, natomiast parkowanie w takim przypadku jest darmowe.

Gdy ostatnio byłem w Oslo, idąc sobie uliczkami pomiędzy domami, widziałem podobne instalacje. Dziesiątki samochodów podłączonych do latarni, do których wystarczyło dorobić odpowiednie wyjścia. I jeżeli ktoś porusza się autem głównie po mieście, to nagle się okazuje, że takie użytkowanie będzie dużo łatwiejsze niż auta spalinowego, bowiem w praktyce nigdy nie będzie trzeba jeździć na stacje, bowiem codziennie przed pracą można ładować się w domu, albo w trakcie pracy na mieście. Wszystko idzie w tym kierunku...

Tymczasem Honda przyznaje się, że myliła się co do wodoru jako idealnego sposobu na zasilanie aut. Przyznają, że w większości miejsc na świecie będą raczej stawiać na elektryki oparte o baterie a nie o wodór. Więcej tutaj

#tesla #samochody #honda #nowetechnologie #technologia #elektryki
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noisy: ty wiesz ile jest aut w USA?
Ja byłem Chicago.
Pamiętam do tej pory jak przy Wolf st jest skrzyżowanie gdzie na KAŻDYM rogu jest stacja.
Tak że powoli.
@Sl_w_k_1: co jest łatwiej postawić? Nową stacje paliw, czy nową ładowarke, nawet słabszą? Tam gdzie aut elektrycznych jest dużo infrastruktura sama po prostu zaczyna się pojawiać, bo to czysty biznes. W który można dużo taniej i łatwiej wejść niż w biznes paliwowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noisy: w Dubaju masz appke gdzie zamawiasz sobie paliwo do domu. Przyjeżdża cysterna i Ci tankuje w garażu. Tez nie trzeba jeździć na stację
@Sl_w_k_1: bo to też kosztuje. Poza tym, skoro teraz zaczeli, to lepiej by sprawdzili co i jak, niż od razu szli na całość. Być może za rok będą mieli lepsze ładowarki i nie opłaca się np. już teraz instalować za dużo starszych, itd.

To co generalnie chce dać do zrozumienia, że Polska jak dołączy do peletonu, to może nawet nieźle na tym wyjść. Możemy przeskoczyć wolniejsze generacje ładowarek.
@noisy: Nowo stacje - 8 dystrybutorów to wydajność obslugi na poziomie 160 aut/h ekwiwalent przynajmniej 320 ładowarek - mówimy tu o zwykłych ponieważ w przypadku szybkich koszta wywaliło by na orbitę.
Masz może informacje jak wygląda obciążalność prądowa tych z filmu?