Wpis z mikrobloga

Ej #mikrokoksy czy lepiej robić 5x5 115kg w przysiadzie (większy ciężar) czy 5x8 75 kg (większy volume [objętość?]). Bo przy 115 zwyczajnie czuję ból przy ostatnich powtorzeniach, przy 75x8 bardziej się męczę, ale łatwiej mi to wychodzi. Ktoś poradzi zielonemu?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zależy czy dzień siłowy czy hipertroficzny. Jak nie masz podziału, to już wiesz, dlaczego masz problem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Wazzzup: zaciekawiło mnie to co piszesz- nie mam podziału, jadę stronglift 5x5, ale gdzies ostatnio usłyszałem, że liczy się objętość w serii a nie maksymalne obciążenie i chciałem zasięgnąć porady na tagu. Mógłbyś rozwinąć?

115kg all out, 100kg all out,


@Poemat: pardon, ale nie
  • Odpowiedz
@Kir91: Jeśli 5x5 robisz 115kg, to niedziwne że 75kg x8 jest dla ciebie łatwiejsze. Serię 8 powtórzeń, przy podobnym wysiłku, powinieneś robić ~100kg
  • Odpowiedz
@Kir91: Masz plan nastawiony głównie na siłe. Ja mam podział góra-siła, dół-siła, góra-hipertrofia, dół-hipertrofia. W dni siłowe 3-5 powtórzeń i bardziej wielostawowe ćwiczenia. Hipertrofia 8-12 powtórzeń i dochodzą ćwiczenia akcesoryjne. Tak w skrócie.
  • Odpowiedz