Wpis z mikrobloga

@Ardeo: Jest to po to, by wszyscy lepiej zarabiajacy nie wyjechali. To są najbardziej mobilni pracownicy, a i dla firm nie ma wiekszego problemu z wyprowadzeniem produkcji np. Cyberpunka do Niemiec, albo gdziekolwiek indziej. Niestety władza straciła resztki instynktu samozachowawczego. Chyba że to celowe działanie i już wiedzą, że mają zaklepane miejsce w jakiejś komisji europejskiej czy innym knesecie.
@Ardeo: Ponieważ składka emerytalna to podatek celowy. Oznacza, że przychód do budżetu teraz będzie generował koszt w przyszłości w postaci świadczenia emerytalnego, bardzo dużego świadczenia. A z uwagi, że obecne przychody Państwa wydawane są na to i owo, a sytuacja demograficzna wskazuje, że nie będzie miał kto wygenerować przychodu w przyszłości tak by pokryć bardzo wysokie emerytury dla powiedzmy 400 tyś ludzi wprowadzono takie ograniczenie. Zniesienie tego ograniczenia oznacza, że albo
@Primusek: @622xc: @Ogar_Ogar: moja wina, napisałem ulga podatkowa, a miałem na myśli że jesteś zwolniony z czegoś czego nie chcesz robić.

@Primusek: ZUS działa tak, że dostaniesz więcej emerytury jeżeli dasz więcej kasy. Kupując prywatnie ubezpieczenie, jeżeli chcesz dostać w razie wypadku wiecej, to tak, musisz zaplacic więcej

@midcoastt: @BigBadBootyDaddy: no ale jak to jest, przecież bogaty da tyle co 20 biednych i dostanie tyle co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ardeo: Bo w praktyce za te 20-30 lat system będzie w tak tragicznej kondycji, że nie będzie opcji wypłacić tak wysokich emerytur. Przecież to nie jest tak, że ZUS wychodzi na zero z samych składek, rząd dopłaca do tej piramidy olbrzymie pieniądze.
ZUS działa tak, że dostaniesz więcej emerytury jeżeli dasz więcej kasy.


@Ardeo: o to chodziło, że bogaci nie potrzebują żeby zus zajmował się ich pieniędzmi, poradzą sobie sami i jakiś tam poziom przyzwoitości został ustalony na tej granicy x30. Nie ma potrzeby żeby potem zus im wypłacał emeryturę po kilkadziesiąt tysięcy.
@Ardeo z money.pl, bo za kilkadziesiąt lat nie będzie musiało wypłacać ogromnych emerytur. Widać to zresztą w statystykach. Emerytury powyżej 6 tys. zł pobiera w całej Polsce ledwie 20 tys. osób. Bez limitu byłoby ich zdecydowanie więcej