Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem nowy zasilacz do komputera, SilentiumPC Elementum 450W.
Trochę głośny jest. Jakby cały czas odkurzacz chodził za drzwiami.

Chyba skorzystam ze zwrotu 14-dniowego.

Do tego obudowa też SilentiumPC, ale górny wiatrak w nim nie hałasuje. Ale nie mogę podpiąć USB 3.0 z przedniego panelu do płyty głównej () muszę kupić przejściówkę na PCI-E.

Będę musiał wymieniać jednak z powrotem na stary zasilacz z czarnej listy, i zdemontować GT 640, gdzie w nim wiatraki trochę szeleszczą, ale tak nie hałasują jak w zasilaczu.

Procesor to AMD A8-7650K, którego APU powinno wystarczyć.

#zasilacz #komputery #silentiumpc
rukh - Kupiłem nowy zasilacz do komputera, SilentiumPC Elementum 450W.
Trochę głośny ...
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: "SG1" za 160 zł
Śledź na kartę graficzną jest rozkręcalny, resztę da się tylko wyłamać. Siatki przeciw-kurzowe też są, i z przodu, na górze, i pod zasilaczem.
  • Odpowiedz
@rukh: a to te jeszcze mają jakiś przepływ powietrza. Mi do ich kontrolera obrotów wtyczka żadnego chłodzenie nie pasuje bez piłowania plastiku, nawet te od ich wiatraka 140mm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: Cofam zdanie. Stary zasilacz też hałasuje. To obudowa się nie nadaje do takich zasilaczy :D
Mam obok komputer z super cichym Corsair Rm650x w podobnej obudowie.
Nową obudowę SP odstawię na bok, na inny zestaw
  • Odpowiedz
@rukh: dlatego często powtarzane było że SP jest dosyć przeciętnej jakości, lepiej iść jednak w inne marki jeśli chce się coś co będzie działać ciszej itp, o ile chłodzenia na CPU mają jeszcze okej, tak zasilacze czy obudowy bym omijał z daleka, tutaj akurat jest wiele ciekawszych firm
  • Odpowiedz
@Danny1005: spakowałem komponenty do starej obudowy, bo jest niższa i zmieściła się między małą szafką a blatem biurka.
Co czytam komentarze na Morele, bo dużo osób kupuje, to zasilacz powinien być cichy, a mi chodzi cały czas na 100% obrotach. Jedna osoba się również skarżyła że głośny. Wymienić? Kupiłem w pewnym sklepie na Allegro, zasilacz był nierozpakowany.
Jeśli chodzi o USB 3.0, to taka przejściówka lepsza: LINK.

@Jurigag
rukh - @Danny1005: spakowałem komponenty do starej obudowy, bo jest niższa i zmieścił...

źródło: comment_iCXnCUlyBMNGzl416Gf67LlMY0QUxS75.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rukh: chodzi mi o to że dla jakiś podstawowych zastosowań one są okej, ale jak się chce jakieś lepszej jakości, wytrzymałości itd to jednak trzeba się rozglądać za innymi firmami, jakieś phanteksy, lian li, corsair czy fractal design
  • Odpowiedz
@rukh: Ja bym zareklamował taki zasilacz, najlepiej wprost u nich bo wtedy masz pewność, że nie czekasz miesiąca na zasilacz :V

@Jurigag: Armis AR5X TG RGB user here - nie ma co narzekać
"Lepsze" firmy mają "lepsze" produkty w zdecydowanie wyższych cenach. Przewinęło mi się przez dłonie sporo sprzętu oraz często porównuję doświadczenia z innymi znajomymi w fachu i szczerze mówiąc w półkach cenowych gdzie stoją produkty SPC
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Danny1005: @Jurigag: @10129:
Mam pecha co do zasilacza. Pierw czekałem 3 tygodnie kiedy się dowiedziałem od paczki w Ruchu, że paczka zaginęła. Wysłali ponownie w czwartek gdzie przez 11.11 dotarło dopiero we wtorek. A teraz jeszcze wadliwy zasilacz (,)

Znowu przepinanie na stary zasilacz, z którym trzeba ostrożnie. Stary Fortron, taka chyba nazwa.
Kiedy komputer przechodzi w stan uśpienia, to ponownym uruchomieniu
  • Odpowiedz