Wpis z mikrobloga

Juz raz pytalem to mi ktos odradzil i skasowalem wpis, ale ciagle siedzi mi to w glowie. Potrzebuje jakis budzetowy zestaw castingowy zlozyc, macie jakies doswiadczenia? Powiedzmy ze za kij z kreciolem 400-700 zl. Zmieszcze sie, czy porzucic marzenia? #wedkarstwo
  • 14
@irish71: Ja się w castingu nie orientuje, ale jestem na grupie aliexpress fishing & Tests i tak doradzają zestawy co do casta za fajnę pieniądze tyle że z chin.
@irish71 nie łowiłem na casting, zawsze mnie ciagnelo ale jakos balem sie sprobowac ze nie podejdzie i utopie siano. Jednak z tego co sie zorientowalem to mnóstwo ludzi zniechecilo się bo kupili jakis badziewny sprzęt na początek.
Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegos używanego kreciola z lepszej półki i dobral jakiegos kijaszka. (nie wiem o jakim cw rozmiawamy)
@irish71: niskobudżetowe abu, typu abu garcia black max jest do niczego, szkoda pieniędzy, sam szukałem coś w tych pieniądzach. Swoją drogą mówisz że nie masz zaufania dla skośnych - dla przykładu multiplikator kastkinga albo kingdoma (już nie pamiętam dokładnie który), oczywiście obie chińskie marki dostępne na Ali - w Europie będzie sprzedawał go DAM, oczywiście jako własny produkt z dołożoną sporą marżą.
Wiodące chińskie marki to Kingdom, Kastking, Piscifun, Kuying -
@irish71 Ja trafiłem na multi od spro na olx nówkę za 250 zł, warty koło 600. Kij mam od sg, wersja mpp2 ( lub mmp2) za 200 zł do 120 gr. Więc dasz radę. Do tego plecionkę varivasa za 80 zł. Kij trochę sztywny, wymienię go na coś lepszego, ale na początek nie jest zły.