Wpis z mikrobloga

Chce nauczyc sie programowac (tzn aby ktos mnie nauczyl szybko i sprawnie) dlatego pomyslalem o kursie. Trafilem na SDAcademy i zastanawiam sie aby pojsc tam. Pracuje dlatego taka forma nauki (skondensowane i praktyczne wskazowki) bedzie chyba dla mnie najlepsza. Ogolnie nie mam duzo czasu wolnego bo mam prace, obowiazki, rodzine, itd. Ale powiedzmy codziennie te 40min-1h moglbym poswiecic.
Co myślicie o takich kursach?

Python czy Java? Chce tworzyc swoje aplikacje i strony. Jakby fajnie szlo w przyszlosci to moze i nawet zmienilbym zatrudnienie. Co lepsze w tej perspektywnie? Nie zalezy mi na super ambitnych projektach AI a raczej na trzepaniu siana (mowie wprost). Zatem Java?

#sdacademy
#programowanie
#krakow
  • 27
@beatmagpl Uważa się, że łatwiejszy i przyjemniejszy jest front. Na start html + css + javascript i jakaś technologia z nim związana (najczęściej chyba react i node, ale musisz popytać ludzi z tym związanych)
@normal_user: Dokładnie tam. Gdyby patrzeć na to, gdzie ich brakuje najbardziej, to bym zaproponował Cobola. Jak myślisz, jak szybko kolega by zrezygnował z nauki?

Kolega przy zerowej wiedzy z programowania, chce się zacząć uczyć. Według mnie, jak nawet nie wie czym się różni front od back'a, wrzucanie go z propozycją nauki na backend jest błędem.