Wpis z mikrobloga

Chce nauczyc sie programowac (tzn aby ktos mnie nauczyl szybko i sprawnie) dlatego pomyslalem o kursie. Trafilem na SDAcademy i zastanawiam sie aby pojsc tam. Pracuje dlatego taka forma nauki (skondensowane i praktyczne wskazowki) bedzie chyba dla mnie najlepsza. Ogolnie nie mam duzo czasu wolnego bo mam prace, obowiazki, rodzine, itd. Ale powiedzmy codziennie te 40min-1h moglbym poswiecic.
Co myślicie o takich kursach?

Python czy Java? Chce tworzyc swoje aplikacje i strony. Jakby fajnie szlo w przyszlosci to moze i nawet zmienilbym zatrudnienie. Co lepsze w tej perspektywnie? Nie zalezy mi na super ambitnych projektach AI a raczej na trzepaniu siana (mowie wprost). Zatem Java?

#sdacademy
#programowanie
#krakow
  • 27
@Kaczus2B: Dokładnie, ja nawet na studiach spotkałem się z 2 metodami prowadzenia ćwiczeń
1) Przepisywanie projektu z tablicy - co chwile prowadzący zmienia "operatora" który klepie kod na tablicy a reszta przepisuje. Preferowany przez większość studentów, dla mnie głupi, durny i nie poważny.
2) Zadania do samodzielnego wykonania - dostaje się kartki z zadaniami do wykonania, w razie pytań/problemów prosi się o pomoc prowadzącego. Znienawidzony przez nieogarniętych (50% składu osobowego) ponieważ
@Kaczus2B: Może i ma trochę racji, ale mówienie komuś, żeby "czegoś nie zaczynał bo i tak nie skończy" to wyraz, moim zdaniem, jednej z gorszych, umysłowych patologii.
@beatmagpl: zanim się gdzieś zapiszesz na kurs, zacznij sam. Poszukaj czegoś prostego, w stylu CodeCademy, i zobacz czy masz cierpliwość, żeby nauczyć się chociażby postaw. Jeżeli dasz radę codziennie, przez trzy miesiące nauczyć sie czegoś ciekawego, idź na krus.
Poza tym, jak chcesz
@RudyMusisz: ja to zrozumiałem na zasadzie, żeby mienił podejście, bo z takiego będzie tylko rozczarowanie. No i przede wszystkim niech sie nastawi na to, że wcześniej jak po kilku latach, to o pracę w zawodzie będzie trudno.
@RudyMusisz: przetłumaczę bo chyba nie zrozumiałeś.
Jeżeli ma godzinę dziennie którą może poświęcić na programowanie to ja nie znam żadnej sensownej drogi na którą mogę go naprowadzić.

Ojej ... jestem z okolic Krakowa chętnie skorzystam z Twojej pomocy w umówieniu się na przytulanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@beatmagpl
Jak sam widzisz dałeś się idealnie złapać w nowy trend w marketingu, "my zrobimy to za Ciebie". Wcale nie zrobią tego za Ciebie. Sam będziesz musiał się uczyć. Lepszą (i tańszą) drogą, według mnie, jest nauka samemu.
@diarrhoea: no wlasnie jest od groma i nie wiem co wybrac. na poczatek poznac podstawy. docelowo jakies aplikacje z muzyka np. albo sklep z muzyka - po prostu nie wiem od czego zaczac zeby bylo dobrze i miec solidne podstawy