Wpis z mikrobloga

@niochland: sklej #!$%@?ę, nie każdy miał okazję mieszkać w wojewódzkim mieście. Chodziłem do szkoły na zadupiu, jedynej w powiecie z "elitarną" kadrą, bo uczącą tam od tysiąca lat i mogę mówić o nich tylko złe rzeczy xD
  • Odpowiedz
@Mzil: może i mają, ale w domu takiego praktycznie nie ma, to raz. Dwa, że #!$%@? taki po 230 240h w miesiącu i to dlatego. Co ma innego robić jak wyjechał gdzieś na drugi koniec polski, bo go z koparką wysłali.
  • Odpowiedz
Najbardziej prześmiewcze odnośnie pracy fizycznej przeważnie są osoby po gównostudiach na gównouczelni, którzy zajmują się klepaniem faktur za 2-3.5tyś w zależności od miejscowości.
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: Tak działa wolny rynek 50 lat temu spawacz gówno zarabiał na całym świecie a dziś role się odwróciły i technologia poszła tak do przodu że jest to w sumie jeden z fajniejszych zawodów bo teraz mają mini komputery w przyłbicach i przenośny nawiew z filtrem :D można rzec że człowiek bardziej się zmęczy pracując jako kurier czy tirowiec niż spawacz
  • Odpowiedz
@KierownikChoroszczy: To nie jest żaden wolny rynek tylko budowanie społeczeństwa peryferyjnego. Na antyintelektualizmie (a to jest nic innego tylko antyintelektualizm) nie da się zbudować w miarę normalnego, rozwiniętego i nowoczesnego kraju. Zajebiście ja nie mam nic do tego że operator koparki dobrze zarabia i życzę mu jak najlepiej i żeby miał świetne warunki pracy itp., ale nie może w tym iść pogarda dla etosu edukacji, nauki, kultury, wiedzy itp., a tak
  • Odpowiedz
@Hatespinner: nie ma sensu z nim dyskutować bo na wykopie stuleje mają gula, że ktoś z inne branży w ogóle śmie zarabiać tylko co pan wielki programista albo i więcej, a jednocześnie każdy 15k kasuje co miesiąc na B2B ale firma chyba na matkę bo gimby nie mogą na siebie xD
  • Odpowiedz
ciekawe gdzie te mityczne 7k dostaniesz w Polsce na koparce xD


@Mzil: Na godzinę na rękę masz 40zł*10h (na budowie się pracuje po 10h) * 20dni roboczych = 8000zł. Jak jesteś na DG to więcej zarobisz. Tak w Polsce.
  • Odpowiedz
@borjaki: chyba na b2b tyle dostaje. Junior na uop dostaje 5-6 brutto. Wiem bo ostatnio byłam na kursie, gdzie prezentowano prawdziwe oferty pracy i omawiano perspektywy. Mid to było 7-10, no i jak ktoś był już dobry to powyżej. Piszę tylko tak, bo pewnie wiele osób się rozczarowuje jak szuka pierwszej pracy i wszędzie mówią, że sobie żartuje ze stawką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Marcinowy: mam znajomego na budowie, zarabia grosze i to jeszcze na czarno. Poza tym młody chłop a kręgosłup już #!$%@? - także jakie 10 h... Idzie na jeden dzień i robi 3 dni przerwy bo go w krzyżu napie... Takie są realia.
  • Odpowiedz