Wpis z mikrobloga

Brał ktoś antybiotyki na boreliozę? Jak najlepiej i najszybciej to wyleczyć? #borelioza #medycyna
Czy dwa miesiące w rozpoczęciu leczenia robią różnicę? (Nie bardzo mogę isc teraz na L4, ale z drugiej strony co kilka dni dopada mnie gorączka i takie załamanie, że zaczymam obawiać się komplikacji).
  • 47
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wodkajakwodka: weź idź na to L4 xd Nieleczona borelioza rozwala życie, nie ma co poświęcać zdrowia dla pracy. Im dłużej będziesz chora tym dłużej będziesz później dochodzić do siebie.

A tak na marginesie leczenie boreliozy nie musi oznaczać że będziesz musiała odpuścic pracę
@MalyBiolog: a Pan to dokładnie czytać umie? Byłam u lekarza z wynikami, nie wygooglowałam choroby :) zastanawiam czy jest sens pchać się w antybiotyki po roku trwania choroby, czy nie ma już szans na wyleczenie ;)

Może ktoś mial i leczył, może miał i nie leczyl. Może mial i leczyc antybiotykiem, moze ziolami ;)
@Wodkajakwodka: pokaż mi w Twoim wpisie informację o tym, że byłaś u lekarza i że masz wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od roku masz podejrzenie boreliozy i nie zrobiłaś nic w tym kierunku? Dlaczego? Na stronie CDC są fajne informacje o tej chorobie, może w jakiś sposób pomoże Ci to podjąć decyzję.
https://www.cdc.gov/lyme/treatment/index.html - tutaj o leczeniu.

https://www.cdc.gov/lyme/postlds/index.html - tutaj o możliwym stanie po leczeniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wodkajakwodka: szkoda życia, idź i lecz się, nie słuchaj bzdur z czekaniem na "lepszy moment". Najlepszy moment był w momencie gdy Ci się zaczęła choroba. Teraz będzie tylko gorzej.

Been there, done that, wiem co mówię
Klasycznie.
Iść do lekarza a nie na Wykop.
Robiłem o tym filmy na YT ale to też nie sposób na diagnozowanie tylko wskazówka. Filmy powstały we współpracy z naukowcem zajmującym się tą tematyką zawodowo - eksperymenty i takie tam.

Pozdrowienia i powrotu do zdrowia
Piotr

ps: im mniej o tym czytasz w sieci, dłużej żyjesz. :P A poważnie to znajdziesz tu 3mln sprzecznych info. Zawału można dostać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wodkajakwodka: boreliozę antybiotykami leczy się parę tygodni. Z antybiotykami życie jest łatwiejsze, niż z chorobą. I tyle, to nie jest #!$%@? chemioterapia, że rzygasz i śpisz, bo nie masz na nic siły.
Im dłużej czekasz tym większe trwałe uszkodzenia organizmu, widzę, że na mózg siadło najmocniej, stąd ten wpis i informacja o braku podjęcia leczenia.
@Pantokrator: Mam zdiagnozowaną przez lekarzy i to nie żadnych ILADS, to po pierwsze, po drugie wskaż mi jednoznaczne testy diagnostyczne, które rozróżniają syndrom poboreliozowy od aktywnej infekcji. Po trzecie to widzę, że jakąś krucjatę prowadzisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YouCanCallMeAl: krucjatę prowadzę przeciwko ludziom, co ładują w siebie latami antybiotyki i leczą się na choroby, krórych nie mają. Wam nikt nie wytłumaczy, że nie macie boreliozy. Jedyny sposób na wyleczenie to śmierć.

To czym się leczyłeś, że nie działało?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YouCanCallMeAl: nie. Ale skoro lekarze mówią tak:
"
Boreliozę leczy się antybiotykami przez okres od 3 tygodni, zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Ponadto polecam niedawno wydane rekomendacje brytyjskie NICE (2018). Zgodnie z nimi leczenie powinno trwać zawsze minimum 3 tygodnie, a dawki antybiotyków powinny być wysokie, wyższe niż dotąd rekomendowane (dorośli 3 x 1,0 g amoksycyliny, dzieci amoksycylina w dawce 30 mg / kg na dawkę,
@Pantokrator: Tylko, że ja się antybiotykami od dawna nie faszeruje, a jak się faszerowałem to tez nie były na tyle gigantyczne dawki, żeby wyrządzić trwałe szkody.
Fajnie tylko z pierwszej z brzegu cytaty ze strony CDC:
"- Antibodies normally persist in the blood for months or even years after the infection is gone; therefore, the test cannot be used to determine cure.
- Infection with other diseases, including some tickborne diseases,