Wpis z mikrobloga

Jaki procent społeczeństwa stanowią osoby LGBT?

Kilka faktów
W Polsce około 4,9% czyli 1,9 mln ludzi.

W europie Trochę wyżej, bo średnio 6% ludności to LGBT, czyli 30mln ludzi w samej UE.
Tyle osób identyfikuje się jako osoby LGBT w roku 2016 w poszczególnych krajach:
Niemcy 7,4%
Hiszpania 6,9%
Wielka Brytania 6,5%
Królestwo Niderlandów 6,4%
Austria 6,2%
Francja 5,4%
Polska 4,9%
Włochy 4,8%
Węgry 1,5%

W stanach zjednoczonych na lata 2015-2016 średnia osób LGBT to 3,8%.
W najbardziej licznym stanie czyli Kalifornii procent osób LGBT to 4,8.
Średni odsetek osób trans na rok 2016 w stanach zjednoczonych to 0,58%.
W roku 2018 15,4% miasta San Francisco było LGBT.

Ogromny wpływ na wyniki badań mają dyskryminacja i uprzedzenie. Razem z rosnącą akceptacją widać, że zdecydowanie więcej młodych ludzi może otwarcie przyznawać się do swojej orientacji zarówno przed sobą jak i społeczeństwem. Wśród ludzi w wieku 14-29 jak widać na załączonym obrazku, średnia jest znacznie wyższa. W takiej Polsce wynosi ponad 10% i jest prawie równa średniej europejskiej dla osób w tym samym przedziale wiekowym. Być może w przyszłości osób otwarcie identyfikujących się jako LGBT będzie więcej.

#neuropa #4konserwy #lgbt #bekazprawakow #gruparatowaniapoziomu #teczowepaski

https://daliaresearch.com/counting-the-lgbt-population-6-of-europeans-identify-as-lgbt/

https://news.gallup.com/poll/203513/vermont-leads-states-lgbt-identification.aspx

http://williamsinstitute.law.ucla.edu/wp-content/uploads/How-Many-Adults-Identify-as-Transgender-in-the-United-States.pdf
T.....r - Jaki procent społeczeństwa stanowią osoby LGBT? 

Kilka faktów 
W Polsce...

źródło: comment_DwG1edglCr1tkWH4ezh4EdeYtnVEhcf4.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
Być może w przyszłości osób otwarcie identyfikujących się jako LGBT będzie więcej.


@Tyraxor: nawet wiem jak możecie to osiągnąć:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11501300

In research with 942 nonclinical adult #!$%@?, gay men and lesbian women reported a significantly higher rate of childhood molestation than did heterosexual men and women.

Forty-six percent of the homosexual men in contrast to 7% of the heterosexual men reported homosexual molestation.

Twenty-two percent of lesbian women in contrast to
  • Odpowiedz
@bledny: XD taka skala chyba wynika z estetyki.

@NieWiemASieWypowiem: Korelacja to nie przyczynowość. Kluczowym słowem w ostatnim zdaniu było "otwarcie", ponieważ ostracyzm powoduje, że ludzie godzą się na życie wbrew sobie.

A po drugie grupa badawcza sto osób XD. To ja w szkole projekty robiłem na podobnych grupach. Pamiętam bardzo dobrze jak wielki błąd pomiarowy posiadałem, tak więc jedyna konkluzja była taka, że tu są dane, ale są gówno warte
  • Odpowiedz
Korelacja to nie przyczynowość


@Tyraxor: Wyjaśnij, proszę, z czego wynika potwierdzony badaniami fakt, że pedofile częściej molestują dzieci, które w przyszłości okażą się być homoseksualistami?

Wszystkie wymagania pozwalające na stwierdzenie przyczynowości są w tym przypadku spełnione:

https://info.umkc.edu/drbanderson/establishing-causality/

A po drugie grupa badawcza sto osób XD.


Coś ci się pomieszało w główce :^). Odpowiednio w każdym z badań:
943, 1001, 327, 483+461
  • Odpowiedz
Wyjaśnij, proszę, z czego wynika potwierdzony badaniami fakt


@NieWiemASieWypowiem: To nie jest fakt tylko obserwacja, że na pewnej małej grupie, istnieje pewna pozytywna korelacja. Błędy mogą wynikać:
- z metody znajdowania ochotników, bo może faworyzować pewne osoby
- z metody rozpoznawania zjawiska, ponieważ osoby np. homo mogą być bardziej świadome pewnych rzeczy, bądź interpretować pewne zdarzenia w sposób niejednorodny z kontrolą
-może istnieć nieuwzględniony czynnik który może zarówno wprowadzić dziecko w
T.....r - > Wyjaśnij, proszę, z czego wynika potwierdzony badaniami fakt

@NieWiemA...

źródło: comment_WEi7eZcgeo98fCPjYk2ly7TuTO0DoVs0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
To nie jest fakt tylko obserwacja, że na pewnej małej grupie, istnieje pewna pozytywna korelacja. Błędy mogą wynikać:


@Tyraxor: ciekawe, że w zetknięciu z wieloma rzetelnymi badaniami, opracowanymi przez niezwiązanych z sobą naukowców, potwierdzającymi niewygodny dla twojej ideologii fakt, twoim pierwszym odruchem jest zaklinanie rzeczywistości i zarzucanie im wszystkim błędów.

Twoja pierwsza odpowiedź - 8 minut po poście z linkami do badań - nawet bez czytania orzekłeś, że to nie jest
  • Odpowiedz
Czyli nauka nie dziala i mozna zmyslac co sie podoba? Czy dziala tylko wtedy jak mowi to z czym sie zgadzasz?


@dindu: nauka działa najlepiej z wszystkich metod zdobywania wiedzy, ale korelacja nic nie znaczy. Każdy z minimalnym wykształceniem Ci to powie. Jak byś mi pokazał tak niedokładne badania zgodne z moimi poglądami, to też bym krytykował gdyby ktoś próbował coś nimi poprzeć. Nie zrozum mnie źle. Szanuję naukowców którzy opracowali
  • Odpowiedz
@Tyraxor: Ja nie wiem czy ci naukowcy sa w bledzie, bo nie czytalem ich prac. Ale Ty zdajesz sie wiedziec bez czytania. Ciekawe czy "dalsze badania bylyby potrzebne" gdyby te przedstawione zgadzaly sie z Twoja teza.

Nauka dziala, ale nie kiedy jest wiedziona przez ideologie. Duzy % socjologii i psychologii to porazka.
  • Odpowiedz