Wpis z mikrobloga

Mirki, tworzę w photoshopie prosty jednokolorowy projekt, który chcę docelowo wyciąć w folii na ploterze. Otwieram plik w Illustratorze, przerabiam na grafike wektorową za pomocą opcji Obrys obrazu (zgodnie z tym tutkiem klik. Zapisuję w rozszerzeniu EPS i na innym komputerze gdzie jest podłączony ploter otwieram tego EPS-a w Corelu, i wycinam przez wtyczkę do plotera w Corelu i tu jest problem bo Corel coś pieprzy z tym EPS-em, dlatego, że obrys (kontury) do wycięcia są w 2-3 warstwach i trzeba ręcznie zaznaczać i je usuwać. EPS-y z AI gryzą się z Corelem?

#grafika #grafikakomputerowa #corel #photoshop #komputery #adobe #grafikawektorowa #illustrator
  • 10
  • Odpowiedz
Tam pewnie są warstwy innych ścieżek. Możesz przy konwersji na wektor zaznacz ignoruj biel - jeśli tło jest białe (jest widoczny ten checkbox w tutorialu).
Ale pewnie i tak nie unikniesz czyszczenia pliku ze zbędnych ścieżek - zobacz panel "warstwy" - bo pewnie zostaje tam więcej ścieżek w grupie, które robią się przy "obrysie obrazu".

EPS to standard, ale nie wiem o jak starej wersji Corela mówimy.
Dlatego nie wiem czy coś
  • Odpowiedz
@darek-ch-1: dziękuję za merytoryczną odpowiedź. odznaczyłem inne warstwy, było kilka dodatkowych "bieli" - obiekt został i zapisalem do cs4. niestety ale tej opcji ignoruj biel nie moge zaznaczyc, cale to menu mam nieaktywne, moze dlatego ze to pirat, wszystko inne dziala
  • Odpowiedz
@presburger jeśli to wszystko krzywe to zapisuj jako PDF w jakiejś niskiej wersji, importuj jako PDF do CDR. Dla Ciebie nie ma różnicy jaki plik prawdopodobnie łyknie Karol - dobrze sobie poradzi z PDF/AI w starszej wersji.
  • Odpowiedz