Wpis z mikrobloga

Mam dylemat, może ktoś sensownie doradzi. Chciałbym zagrać w Red Dead Redemption 2 na PC, ale komputer ma już 5 lat i jestem na granicy minimalnych wymagań:
- i5-4440 3.10GHz
- 8GB RAM
- GeForce GTX 760 (2GB)

Myślę nad dokupieniem RAMu (+ 8GB) i zmianą procesora (na i7 4770 lub 4790). Po cenach aukcyjnych to będzie niecały 1k PLN. Czy ma to w ogóle sens? Zauważę różnicę w wydajności?

Nie gram w żadne inne nowe gry, więc trudno mi racjonalnie uzasadnić kompletną wymianę sprzętu dla jednego tytułu. Dodam, że mam sporą wadę wzroku i absolutnie satysfakcjonuje mnie granie w full HD. Nie boli mnie też schodzenie z detalami/efektami, nawet do poziomu (tfu!) konsol ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #komputery #hardware
  • 27
@kva2: tak, ale to nic nie znaczy. gra ładuje do pamięci więcej niż aktualnie potrzebuje aby nie musieć z wolnego dysku doczytywać. Zresztą to zależy od ustawień grafiki, oni mogą zapomnieć o innych niż low na tej grafie.
@kva2: @10129: Nie no ale tutaj to chyba muszą bo gra będzie nie grywalna dla połowy ludzi. O dziwo nawet mój paździeżowaty ryzen 1700 trzyma 62fps na tym wykresie, a 9700k spadki do 6.5 xD Niezłe ściny muszą być przy takich dropach