Wpis z mikrobloga

Mirko z #holandia, w jakim sklepie najkorzystniej kupować warzywa i owoce? Chodzi mi żeby były nie drogie, ale też świerze. Ja najczęściej kupuje w Dirku, bo wydaje mi się że tam są tanie i dobre, ale może ktoś ma inne zdanie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@skurvil potwierdzam, to co napisał @perki51. Mam znajomych, którzy pracują na tzw. Fresh Parku w venlo. Zajmują się dystrybucją warzyw i owoców do większości marketów. Zwykłe i bio są tym samym, tylko z inną etykietą. Przebijanie dat, mycie karcherem, nacieranie oliwą itp to normalne praktyki. Nigdy nie wiesz tak naprawdę co kupujesz w sklepie :/
  • Odpowiedz
@dronte: Z tym nacieraniem oliwą to bym nie uwierzył i w mycie karcherem bo jak to pojdzie do chlodni to zaraz zgnije. Na szklarni pare lat temu w normie było mieszanie holenderskigo warzywa z tym z hiszpani, przebijanie dat ze zwrotu, szczury i myszy chodzące w chłodni po skrzyniach z warzywem, jak coś spadło na brudną podłoge też nie było wyrzucane, w sumie to mycie też było jak wszystko było
  • Odpowiedz
  • 0
@Byku555 nie mówię, że to było jakieś popsute, ale chodzi o wrażenia wizualne. Karcherem myli na pewno arbuzy. Oliwa nacierali cukinie. Takie nie na wagę, tylko jak były spięte firmowa jakby taśma po 2-3 sztuki, że niby premium czy tam bio czy inne bzdety. I masz cukinie w skrzynkach na wagę po kilkadziesiąt centów za kg, a obok super piękne błyszczące bio wege a to ta sama cukinia :)
  • Odpowiedz