Wpis z mikrobloga

@ricorodriguez: Zandberg nie jest komunistą.

Marsz Niepodległości nie jest marszem wolności, ale marszem zamordystów i nacjonalistów pokroju Bosaka. To festiwal antywolności, stąd jakby Zandberg był faktycznie leninistą, to by tam pasował jak ulał.

Ale kto by chciał maszerować z faszystami? To wstyd się z nimi pokazywać na tym marszu, wątpię by ktokolwiek rozsądny chciał tam pójść z własnej woli.
@johny-kalesonny: Nie? To jak inaczej nazwać osobę z rozrzewnieniem wspominającą twórczość Karola Marksa, optującą za rozszerzaniem zadań państwa w zakresie gospodarczym, znaczym podnoszeniem podatków celem redystrybucji czy innym tego typu 'czerwonym' postulatom? Jeśli nie pasuje Ci określenie komunista mogę się zgodzić na skrajnego socjalistę, właściwie "jeden pies".

Co do reszty - #!$%@?ąc od Twojej opinii na temat "Bosaków" zrównywanie określeń takich jak zamordysta i faszysta z nacjonalistą jest myleniem pojęć delikatnie
Nie? To jak inaczej nazwać osobę z rozrzewnieniem wspominającą twórczość Karola Marksa, optującą za rozszerzaniem zadań państwa w zakresie gospodarczym, znaczym podnoszeniem podatków celem redystrybucji czy innym tego typu 'czerwonym' postulatom?


@ricorodriguez: Socjaldemokratą. Zandberg nawet nie jest marksistą

Jeśli nie pasuje Ci określenie komunista mogę się zgodzić na skrajnego socjalistę, właściwie "jeden pies".


@ricorodriguez: Zandberg nie jest skrajnym socjalistą, i to oczywiste, że dla Ciebie to jeden pies, bo jesteś
@ricorodriguez: Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawę, ale Ruch Narodowy ani żadna inna partia nie ma monopolu na władzę. Mamy demokrację i na Zandberga głosowało o około 80000 więcej ludzi niż na Korwina, więc jego poglądy do nich przemówiły.

Myślę też, że prowadzenie przez wiele lat własnego przedsiębiorstwa daje mu mandat do mówienia o gospodarce w przeciwieństwie do osoby, która nigdy takiego przedsiębiorstwa nie prowadziła i utrzymuje się wyłącznie
@yggdrasil: Przepraszam, ale co ma ew. monopol na władzę do uczestnictwa w oddolnie organizowanym, niepaństwowym przedsięwzięciu? Chyba ludzie za to odpowiedzialni mogą decydować o tym kto będzie w tym marszu uczestniczyć?

A argument, że w demokracji Zandberg dostaje tak pokaźną liczbę głosów nie świadczy zbyt dobrze o demokracji ani o głosujących. Ktokolwiek głoszący postulaty mówiące o 75% podatku dochodowym, każdy nowoczesny pseudo Robin Hood jest po prostu kolejnym, parszywym złodziejem. A
@ricorodriguez: Ile podatków płacisz? Ja kilkanaście razy spłaciłem wszystko co dostałem od Państwa i nie mam z tym problemu. Uważam też, że podatki są skonstruowane źle i potrzebna jest ich reforma. Ty widzisz tylko i wyłącznie to, że Zandberg chce 75% podatku. Nie wiem czy tego nie widzisz, czy nie chcesz widzieć, ale to jest tylko jeden z pomysłów. Chodzi tak naprawdę o znaczne obniżenie obciążenia podatkowego ludzi, którzy zarabiają mało
@yggdrasil: 1)Na UOP było to 4k od brutto pracodawcy. Dodać do tego wtórne podatki konsumpcyjne gruubo ponad połowa zarobków. Teraz na DG procentowo może i mniej za to ilościowo więcej.
2)Po co modyfikować zły, zbójecki podatek akcyzowy od pracy skoro można go po prostu zlikwidować? Samo zamknięcie urzędu skarbowego to oszczędności ~5mld złotych. Zwiększony przychód pracujących obywateli to teraz jedyna furtka do likwidacji 500+ dającej oszczędności ok. ~40mld złotych. Wzrost zarobków
@ricorodriguez: 1. Procentowo mniej, ale ilościowo więcej? Nie do końca rozumiem.
2. W 2018 roku PIT przyniósł ponad 37 miliardów złotych, jak zlikwidujesz PIT to skąd weźmiesz w budżecie te pieniądze? Nawet jak zlikwidujesz urząd skarbowy to co ze ściąganiem CIT, VAT i akcyzy? Nawet jak cała zaoszczędzona kasa pójdzie na produkty opodatkowane 23% VAT to da to 8.5 milirda, do tego 2.5 miliarda z likwidacji urzędów skarbowych (bo tyle wynosi