Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 25 000 złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 5 000zł ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 1 850 zł miesięcznie odkładam 1 050zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 22 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
StayAlive - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około ...

źródło: comment_zQBRIV6phPLoFMuIUrrl73FgXMrbrBvW.jpg

Pobierz
  • 131
  • Odpowiedz
@StayAlive: spoko, wierzę, że się udało ogarnąc to w tym budżecie, pod warunkiem, że dużo prac wykonałeś sam. Ja jak robiłem remont to za same instalacje gaz/co/woda/kanalizacja szanowni pseudo fachowcy chcieli ponad 100kpln. Ze starym w 2 miesiące zrobiliśmy wszystko i wyszło w cenie materiału
  • Odpowiedz
@StayAlive: nie, nie mozna xD cena materialow i uslug jest najwyzsza od 89 roku, nawet liczac sile nabywcza pieniadza czy inflacje, bum na rynku jest tak ogromny, ze nawet ceny na meble podnioslem bo nie wyrabialem sie czasowo z ich realizacja, wiec musialem podniesc stawki pracownicze, swoja droga wiekszosc kuchni ktore sprzedaje kosztuje wiecej niz 25k xD
  • Odpowiedz
Okno dachówe 1 k pln. Blacha na dach 5k minimum ze wszystkim. A on mówi, ze wszystko za 25 k. Cegły po ile kupowałeś. Dobry klinkier na komin 6 pln za sztukę.
  • Odpowiedz
@StayAlive ale ludzkim dupy pękają xD
Wynajmują obsrane kawalerki płacąc 2000pln/msc a wybudować dom to przecież każdy może niewielkim kosztem.

Powodzenia Mirku, kończ chatę a potem kupuj jakaś nową furke z salonu za 15,000zl. Płać gotówką, a nie jak idioci co się pchają w leasing po 100k zl
  • Odpowiedz