Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich przegrywów narzekających na swój niski wzrost - istnieją już operacje umożliwiające przedłużenie kończyn. W dodatku są one wykonywane w Polsce:

KOŚCI NA MAGNES

Nowatorskie operacje wykonane w Warszawie miały na celu wydłużenie kości z jednoczesną korekcją zaburzenia mechaniki i kształtu kończyny. Nowa metoda polega na umieszczeniu metalowego ruchomego pręta wewnątrz kości. W pręcie znajduje się silnik, który napędzany jest polem magnetycznym. Pacjent dostaje do domu specjalne magnesy, które powodują wydłużanie się pręta. Trzy razy dziennie przez dwie minuty przykłada sobie magnes w odpowiednie miejsce i dzięki temu jego noga wydłuża się każdego dnia o 1 mm. Jest to całkowicie bezbolesne. Po 50 dniach kończyna jest dłuższa o 5 cm. Metoda pozwala też korygować zniekształcenia kości. – Zastosowana technologia jest małoinwazyjna, a co najważniejsze jest niewidoczna, z nogi nie wystają żadne metalowe elementy. To zwiększa komfort pacjenta po zabiegu. Gwóźdź jest włożony do środka kości – mówi dr Konrad Słynarski z Centrum Medycznego Gamma. Zabieg kosztuje kilkadziesiąt tysięcy zł. W Polsce nie jest refundowany. Jednak np. niemieckie kasy chorych płacą za takie leczenie.

link do artykułu

#przegryw #faktdnia #wzrost #technologia
  • 16
  • Odpowiedz
@Mjj48003: Tylko, że przy tym rozwiązaniu konieczne są aż trzy operacje, bo te pręty trzebabwyjąć operacyjnie po zakończeniu leczenia. Kolejnym zagrożeniem jest możliwość zakażenia w niskich warstwach tkanki. Już wolę metodę Lizarowa. Wpi3rdolenie sporego kawałka metslu do kości to metoda małoinwazyjna według polskiego doktorka xD.
  • Odpowiedz
@Mjj48003: a czy ten zabieg powiększy mi proporcjonalnie pozostałe kości? Czy będę miał większa pojemność płuc? czy wzrośnie mi obwód nadgarstka? co z zasięgiem ramion, czy wzrośnie czy może będę jak t-rex?
Także widzisz wzrostaku że już się nic nie da zrobić i nie istnieje zabieg który by pomógł na bycie manletem
  • Odpowiedz
@Mjj48003: koszt wydłużenia obu nóg np. w piszczelach wynosi w Polsce ponad 120 tysięcy złotych. Nie wiem skąd wziąłeś kilkadziesiąt tysięcy.

Są inne kraje z tańszymi opcjami do wyboru. Jeśli ktoś ma poniżej 175cm to myślę, że taki zabieg może odwrócić jego życie towarzyskie o 180 stopni.
  • Odpowiedz
@GoldenJanusz: Sama operacja nie jest nawet taka droga. Za granicą zamkniesz się pewnie w 12 tys. zł, ale kilku miesięczny nocleg i wyżywienie to drugie tyle. Metodą lizarova jest jeszcxe taniej. Bodajże ceby zaczynają się od 2 tys. dolarów.
  • Odpowiedz
@mazx: Oczywiście, że łapy też można zrobić sobie, ale nie każdy musi. Obwód nadgarstka niebma tutaj znaczenia i nie jest uwarunkowany wzrostem tylko genami. Przy każdym takim zabiegu lekarze zadbają o odpowiednie proporcje nóg. Dlstego są limity o ioe możesz przedłużyć piszczele. Jak chcesz więcej to musisz robić również uda.
  • Odpowiedz
@Agbonlahor: Nie, u gościa, który pracowal Lizarovem i ma 30 lat doświadczenia, wykładał w USA i w innych krajach europejakich, a teraz przyjmuje w bardzo fajnym ośrodku. Dlaczego ludzi to dziwi, kiedy u nas przeszczepy chodzą po 30-50 tys., a w Turcji po 10 tys. Sam zabieg wydłużania kończyn nie jest super wymagający, ale wielomiesięczna rekonwalescencja trwa sporo i jeżeli dodasz te koszta to trxeba się liczyć z 20-30 tys. zł,
  • Odpowiedz
@Herron: @Agbonlahor: w Rosji jest chyba najtaniej, ale musisz sobie załatwić samemu nocleg. Z tego co słyszałem to w Indiach płacisz 15k dolarów i masz zapewniona operację, opiekę i nocleg przez 3 miesiące.

Jeśli jesteś #programista15k to taka suma wcale nie wydaje się duża. Ja mam około 180cm wzrostu, więc raczej tego nie potrzebuję, ale wydałem podobną sumę na inne zabiegi plastyczne twarzy itd. Jesli przez wygląd cierpisz, to moim
  • Odpowiedz
@incelista: Mógłbyś napisać coś więcej o zabiegach na twarzy? Co poprawiałeś? Nos? Mozesz napisać też o cenach. Nie jestem w temacie, a może się przydać. Zawsze dobrze wiedzieć o dostępnych możliwościach.
  • Odpowiedz
@Herron: chcę pozostać anonimowy, wiec nie będę pisać o szczegółach. Dosyć dobrym źródłem informacji są fora looksmax.me i lookism.net, choć maja dosyć niski poziom, to można tam znaleźć perełki. Polecam tez filmy faceandlms.

@Agbonlahor: Indie są tanim miejscem do robienia operacji plastycznych. Doktorzy są znani. Każdy pacjent może im wystawić opinię na internecie, wiec doktorzy starają się dbać o swoją reputację.
  • Odpowiedz