Wpis z mikrobloga

dr Chazan był lekarzem przeprowadzającym przerywanie życia dzieci nienarodzonych. Zabił w ten sposób kilkaset istnień. Nawrócił się. Już tego nie robi, co więcej - działa na rzecz, by przestać to robić. Masz mu to za złe?


@Jarek_Bzoma: no ale fundamentaliści chrześcijańscy domagają się surowych kar (więzienia, zakazu wykonywania zawodu) dla lekarzy którzy dokonują zabiegów przerywania ciąży. Czy zbrodnie ulegają przedawnieniu, wystarczy przeprosić? Komendant obozu w Oświęcimiu jakby się nawrócił to co
@BojWhucie: Widzę, że nie bardzo zrozumiałeś, a starałem się.

Pierwsza sprawa: tak to jest z fundamentalistami, że nie są reprezentatywną grupą.

Przyklad 1: ledwo co cesarz wydał edykt legalizujący chrześcijaństwo, to fundamentaliści z Aleksandri zabili Hypatię - największą filozof swojego czasu III-IVw ne

Przykład 2 ledwo co Żydów przestano trzymać w odrutowanych obozach, to ci przystąpili do drutowania obozów dla Palestyńczyków.

Przyklad 3: to co napisałeś, aczkolwiek wiem, że to przykład
dr Chazan był lekarzem przeprowadzającym przerywanie życia dzieci nienarodzonych. Zabił w ten sposób kilkaset istnień. Nawrócił się. Już tego nie robi, co więcej - działa na rzecz, by przestać to robić. Masz mu to za złe?


@Jarek_Bzoma:

A korzyści uzyskane ze skrobania oddał?
I jak tu z wami rozmawiać? Wyjaśnij mi, dlaczego miałby oddawać. Szaweł po zmianie w Pawła żadnej ze swoich ofiar życia nie przywrócił. Czemuż dr Chazan miałby?


@Jarek_Bzoma: człowiek nie odwołuj się cały czas do wydarzeń i ludzi którzy pewnie nigdy nie istnieli, a jeśli nawet to żyli 2000 lat temu w czasach kiedy ludzie dla rozrywki rozbijali sobie łby na arenie.
@BojWhucie: tylko na tyle Cię stać? Zostały po nim listy. Zaprzeczanie autorstwa ma tyle sensu co podważanie za 2000 lat czy posty pisane przez bój w hucie były naprawde pisane przez bój w hucie czy się ktoś podszywał.

Ach, o oddawaniu korzyści pisał @The_Orz: ale ty zacząłeś pisać w jego wątku
@kropek00: Bzdura.
W tej religii [w Kościele Rzymsko Katolickim] jest 5 a właściwie 6 warunków "wyzerowania grzechów" - bo jeśli o odpust zupełny chodzi, to jest to skomplikowane i właściwie dla szeregowego katolika nie do uzyskania.

Zostając przy zwykłej spowiedzi i jej warunkach. Ponieważ jesteś w temacie zielony posłużę się przykładem i analogią.

Analogia do sądu.
Przykład ze złodziejem.

Wyobraź sobie że złapano kieszonkowca. Kieszonkowiec w sądzie przyznaje się do winy
@Tymajster: No i właśnie nie zrozumiałeś czym jest zadośćuczynienie.
A) zadośćuczynienie jest sprawą sumienia grzesznika / po śmierci się przekonamy czy zadośćuczynienie zadośćuczyniło; tymczasem nie narzucaj komuś co ma robić
B) zadośćuczynienie ma uczynić zadość; w przypadku kradzieży 100zł należy oddać 100zł by przywrócić stan z przed kradzieży, w przypadkach nieodwracalnych... wierzymy w Boże miłosierdzie. Wszak nasz mistrz nas zbawił i od nas zależy czy ze zbawienia skorzystamy.
@Tymajster: już #!$%@?ąc od tego, że nie masz pojęcia o religii - nie jest ci to potrzebne - ale brak ci logiki. Chrześcijaństwo to taka sprawa, która pomaga nam być dobrymi; dla ciebie to taka sprawa by w sposób nieetyczny i niemoralny osiągnąć korzyść majątkową...
Chrześcijaństwo to taka sprawa, która pomaga nam być dobrymi


@Jarek_Bzoma: ładne to.

A jak to dokładnie działa? Bez chrześcijaństwa nie wiedziałbyś, co jest moralnie dobre a co moralnie złe?
człowiek nie odwołuj się cały czas do wydarzeń i ludzi którzy pewnie nigdy nie istnieli


Przecież Paweł z Tarsu jest wymieniany jako członek synodu jerozolimskiego w 49 r.n.e.
Ja wiem, że jesteś w sferze "katole som be", która powinna minąć w okolicach gimnazjum/liceum, ale nie gwałćmy faktów historycznych.
Możesz twierdzić że całe chrześcijaństwo to 4lolz jest, ale nie da się zaprzeczać istnieniu syna kamieniarza(złe tłumaczenie w Biblii że niby cieśli), który został
źródło: comment_YJVy9Ya6sHeY5NmlgPvTgnDu78AY4FFH.jpg