Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie dlaczego po zmianie Samsunga S10 na iPhone XS bateria trzyma mi dwa razy dłużej? Na papierze baterie podobne, tymczasem pod koniec dnia miałem wcześniej jakieś 30-40% baterii w S10, obecnie wracam do domu z 60-80%. Styl używania nie zmienił się, mam te same aplikacje lub ich odpowiedniki (gmail->mail etc).

Moja hipoteza jest taka że to przez to że Samsung ciągle wysyła jakieś rzeczy do Googla ale może ktoś ma doświadczenie w temacie i potrafi mi to wytłumaczyć?

#telefony #apple #samsung #android #ios
Pobierz wakacjetowolnosc - Czy ktoś wie dlaczego po zmianie Samsunga S10 na iPhone XS bateria...
źródło: comment_sEJrWb7WwVnQgH7OoQ1h21AnLxeqLMWM.jpg
  • 25
@wakacje_to_wolnosc: @TheFlashes: @Megawonsz_dziewienc: @strean: @Papasanbaba: To zasługa głównie Exynosa i małej baterii. 3400 mAh to można powiedzieć minimum jakie powinno być w takim telefonie. Normalnie to on powinien mieć 4000. No i nie zapominajcie, że s10 ma sporo większy ekran od XS i jest sporo lżejszy. Taki właśnie jest tego koszt.
Generalnie to dopiero 11 Pro pokonał androidy w kwestii działania na baterii. Przez te wszystkie lata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wakacje_to_wolnosc: według testów obydwa telefony mają słabe wyniki pracy na baterii. A to że Samsung krócej trzyma to może być kwestia że zainstalowałeś jakoś niedopracowaną aplikację która nadmiernie zjada baterię. Albo masz włączone jakieś skanowanie wifi w opcjach GPS, jakieś udostępnianie lokalizacji itd
@Marek1991: no chyba nie bardzo... :) Miałem kilka ajfonów (4S, 5, 5S, 6S, 7, 8, XS) a androidów to ponad 20 lekką ręką (i to z najwyższej półki cenowej) i niestety ale bateria w androidzie zawsze ssała kule :) Nie licząc jakichś ogromnych baterii typu dawniej 3-4Ah lub teraz nawet 5-6Ah, to iPhone trzyma baterie o wiele dłużej i stabilniej. Przede wszystkim - nie ma nagłych drenaży baterii w trakcie jak
@Marek1991: bo trzeba te testy rozgraniczyć na to co tak naprawdę się robi na telefonie. W moim przypadku mowa o tym, że korzystam z kilku maili, nawigacji, spotify, sieci społecznościowych oraz oczywiście dzwonię i piszę i robię zdjęcia oraz nagrywam filmy. Testy "syntetyczne" opierają się o jakiś założony schemat, typu X godzin połączeń, Y godzin grania, Z godzin czegoś innego i niestety nie są miarodajne, ponieważ nie biorą pod uwagę właśnie
@Marek1991: większość testów na YT polega na tym, że telefony leżą na biurku i odpalana jest przeglądarka, YT, jakiś film, parę innych rzeczy i tak przez kilka(naście) godzin aż do uzyskania wyniku. Gdzie tu pole do zmiennego sygnału GSM (gorszy sygnał różnie wpływa na bateria na różnych urządzeniach i różnych systemach, sterownikach itd.), jak telefon radzi sobie z obsługą GPS, jak na telefon wpływa temperatura i wiele innych zmiennych czynników środowiskowych,
@Marek1991: tak jak wspomniałem, w niektórych aspektach rzeczywiście niektóre telefony trzymają dłużej, nie przeczę temu. Jednak w ogólnym rozrachunku nie ma to większego znaczenia, ponieważ przeciętnie nie oglądasz kilku godzin YT czy kilkunastu godzin filmu. Przeciętnie będziesz jechał do szkoły/pracy, coś tam zerkniesz, odpiszesz na maile, zadzwonisz gdzieś, skorzystasz z APay/GPay, skorzystasz z nawigacji i tyle.