Wpis z mikrobloga

Przygarnęłam kota który od wielu tygodni kręcił się koło domu. Bał się ludzi a teraz chodzi za mną i daje się głaskać. Wołałam na niego KICIA. Kot (on) ma około 1.5 roku. Chciałabym go jakoś nazwać i ochrzcić tak aby z biegiem czasu reagował. Przczytałam że koty reagują na dźwięczne słowa i kicia z końcówką CIA takie się wydaje. Czy znacie jakieś imiona z podobną końcówką? Myślę że wtedy łatwiej i szybciej by się nauczył.
#koty
  • 18
@zosiasamosia1: zaprzeczasz sama sobie - wcześniej pisałaś, że koty nie reagują, a teraz że reagują na barwę głosu i kontakt wzrokowy

w dodatku ja mówię o reakcji na imię w postaci przyjścia kota i często wskoczenia na nogi / klatę, reakcja na głos na różnego rodzaju słowa z taką barwą i kontaktem wzrokowym to normalka i nie jest to żadne odkrycie
ma sobie - wcześniej pisałaś, że koty nie reagują, a teraz że reagują na barwę głosu i kontakt wzrokowy

w dodatku ja mówię o reakcji na imię w postaci przyjścia kota i często wskoczenia na nogi / klatę, reakcja na głos na różnego rodzaju słowa z taką barwą i kontaktem wzro


@bialOczarny: mówie żę nie reaguja na imie. Nie że są niedorozwiniete. To jak zawołasz jest bez znaczenia
@zosiasamosia1: koty reagują na imię - krzyknę cokolwiek i nie przyjdą z sąsiedniego pokoju, zawołam je po imieniu i przybiegają, nie muszę do tego nawet barwy głosu zmieniać

widocznie wasza więź jest zbyt słaba, a w takim wypadku wina leży po twojej stronie
gują na imię - krzyknę cokolwiek i nie przyjdą z sąsiedniego pokoju, zawołam je po imieniu i przybiegają, nie muszę do tego nawet barwy głosu zmieniać

widocznie wasza więź jest zbyt s


@bialOczarny: XD! DOBRZE PANIE KOLOLOGU
zy przy całkowitym bra


@bialOczarny: poprostu nie chce mi sie szukaćjakis badan na ten temat bo w sumie udowodnienie swojej racji jest srednio dla mnie ważny. Ty teżbadan nie przedstawiłeś wiec smiem wątpic w kompetencje Twoje odnosnie kociego rozumienia dzwieków.